Manisa Haberleri

ELAZIĞSPOR GALATASARAY MAÇINA ODAKLANDI

Haber 15.04.2013 18:17 Pazartesi
Sanica Boru Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Galatasaray'dan puan alacak güce sahip olduklarını söyledi.
Sanica Boru Elazığspor, Spor Toto Süper Lig'in 30. haftasında deplasmanda oynayacağı Galatasaray maçı hazırlıklarına bugün başladı. Teknik direktör Yılmaz Vural, Galatasaray'da bireysel oyuncu fazlılıklarını hesap edip ne yapacaklarını planlayıp ona göre hazırlık yapacaklarını ifade etti.
Galatasaray'ın da kendine göre zaaflarının bulunduğunu vurgulayan Vural, "Bunları değerlendirmeye çalışacağız en önemlisi de Fatih Terim yok, başlarında bu takım lidersiz. Fatih Terim’in olmaması çok önemli bir eksikliktir. Biz Fatih hocasız Galatasaray’a karşı saha içinde antrenörsüz bir takıma karşı oynayacağız. Ümit Davala olacaktır ama, lidersiz bir takımın saha içinde sıkıntısı olacaktır diye düşünüyorum. Bizim yapacağımız taktik hamleler veya Fatih hocanın daha önce vereceği taktikler veya bir reaksiyon verememesi ile ilgili sızıntılar olabilir. Bunu bir avantaj olarak kullanmaya çalışacağız. Ayrıca önemli oyuncuları var bir takımı nerede nasıl oynatmak için planlamasını yapacağız. Biz de oradan çok net söylüyorum 3 puan almak için gidiyoruz. Ben takımıma güveniyorum. Benim oyuncularım Galatasaray'a karşı değil her takıma karşı futbolun doğrularıyla tespitlerini iyi yaparsa hem içeride hem dışarıda her takımı yenebileceğimizi düşünüyorum" dedi.
TFF Başkanı Yıldırım Demirören’i çok başarılı bulduğunu dile getiren Vural, "Türk futbolunun çok kısa zamanda dönüşünü sağladılar. Aldıkları kararlarla bir senede Türk futbolu tekrar Avrupa futboluna başarılı bir şekilde geri döndü dedi. Federasyon eleştiriliyor ama bakıyoruz kim? Büyük takımlar. Zaten siz o gücü rahatsız ederseniz. Hiçbir federasyon doğru dürüst bir iş yapamaz. Çünkü federasyonlar gücü temsilen orada. Büyük takımlar her konuda örnek olduğu gibi bu konuda da bu konuda da örnek olma alışkanlığın sağlamalıdır. Ben çözüm ve önerim şu delegasyon sisteminin değişmesi lazım. Seçim de ki güç sadece kulüplerin elinde olmamalı. Futbola 30 yıl hizmet etmiş biri olarak benim bir tane oy kullanma hakkım yok. Futbolun cefasını çekmişim. Bir oyum yok. Bizde bu işin akil adamıyız. Parası olmuş bir yöneticimiz gelip futbolun kaderiyle ilgili oy kullanıyor Bize oy kullandırtmıyor. Bunun değişmesi lazım. Bu delegasyon değişirse futbolun sorunlarını daha adil çözmek mümkün olur. Ben federasyonu çok başarılı buluyorum. Bu geçiş döneminde bundan iyisini yapamazlar” diye konuştu.