Manisa Haberleri

DEİK BAŞKANI RONA YIRCALI’YA ’LİDERLİK’ ÖDÜLÜ

Haber 15.04.2013 18:51 Pazartesi
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) İcra Kurulu Başkanı Rona Yırcalı'ya "Liderlik" ödülü verildi.
Aynı zamanda Balıkesir Sanayi Odası (BSO) Meclis Başkanı olan DEİK Başkanı Rona Yırcalı, İstanbul Sheraton Maslak Otel’de gerçekleştirilen 10. Liderlik Zirvesi toplantısında “Liderlik” ödülüne layık görüldü. Ünlü sanayici ve spor adamlarının katılımıyla gerçekleşen zirvede, Yırcalı Grubu Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı’nın yanı sıra Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Galatasaray Spor Kulübü Teknik Direktörü Fatih Terim, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, Kıraça Holding Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç, Türk Telekom CEO’su Tahsin Yılmaz da 10. Yıl Ödülü aldı. Oturum başkanlığını Korn/Ferry International Türkiye Sorumlusu Şerif Kaynar’ın yaptığı “İş Dünyasında Yeni Liderlik Vizyonu ve Geleceğin Liderleri” konulu zirvede Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu ile birlikte bir konuşma yapan Yırcalı, "Anadolu’da liderlik meselesinde bir sıkıntımız var. Genç arkadaşlarımız başlarken tüm fırsatların kendinde olmasını istiyor. Bu yüzden büyük şehirlerin dışına çıkmaya çekiniyorlar. Ancak küçük şehirlerde çekilecek sıkıntının kendilerine iş hayatları boyunca büyük yardımı olacağını düşünüyorum” dedi.
Yırcalı, liderlerin ortak kararlara açık olmasını, geleceğe yön verecek isimlerin her konuya eğilmesi gerektiğini, duyarlı davranması ve sorgulamasının zaruret olduğunu da söyledi.
Yırcalı, geçtiğimiz günlerde Türk Metal Sendikası tarafından Balıkesir’de düzenlenen törende de "Yılın İşadamı Belgesi" ile ödüllendirilmişti.