Manisa Haberleri

AKP MİLLETVEKİLİ KOÇER GTO’YU ZİYARET ETTİ

Haber 15.04.2013 18:45 Pazartesi
AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Gaziantep Ticaret Odası’nı (GTO) ziyaret etti.
GTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, Meclis Başkanı Zeki Yağcı ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Milletvekili Nejat Koçer, yaklaşan oda seçimleri öncesi başarılar dileyerek, “Şehrimiz, bölgemiz ve ülkemiz yararına sonuçlar alınmasını temenni ediyorum” dedi.
Uzun yıllar Sanayi Odası’nın başkanlık ve yönetim kademelerinde bulunduğunu anımsatan Koçer, “Ben de bu işlerin içerisinden gelen bir kişi olarak seçim sürecinin önemini en iyi bilenlerdenim. Bugüne bakanlar her şeyi bir anda oldu zannediyorlar. Ama her şey bir anda olmadı. Başkanlık dönemim de dahil toplamda 24 yılım Gaziantep Sanayi Odası’nda geçti. Bu 24 yıl içerisinde şehir nasıl büyüdü, nasıl gelişti, el ele neler yapıldı bunlar oturulup konuşulsa saatler, günler yetmez. Bu anlamda katkı sunan herkese şükran borçluyuz. Ben seçimlere girecek olan arkadaşlara başarılar diliyorum. İnşallah herkes kendi grubunda hayırlısıyla seçilir ve görevine devam eder. Hedef Gaziantep’te benim de katkı sunduğum ortak aklı devam ettirmek olmalı. Seçimlerin ardından odamızın ve şehrimizin kazanması tek temennimiz. Başkanımız yeniden adaylığını açıklamış. Kendisine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Burada tabi ki vizyon çok önemli. Gelecekle ilgili düşüncelerimiz net. Hep birlikte daha iyiyi nasıl başarırız, bunu planlamamız lazım. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Gaziantep’i son ziyaretinin ardından şehrimizi diğer illere rol model olarak gösterdi. Bu tabi ki iftihar edilecek bir durum. Çok büyük sorumluluklar yüklüyor bizlere. Bu anlamda bütün kurum ve kuruluşlarımız bu sorumluluğu yüreğinde hissetmeli. Bu seçimlere girerken de bu sorumluğun yüreklerde hissedilmesi lazım. Ülkenin Başbakanı 80 ile eğer bir şehri örnek gösteriyorsa, bu da çok önemli bir sorumluluğu beraberinde getirir. Bunu iyi analiz etmek lazım. Şehrimizde eksiklikler, yanlışlıklar veya yapılan işleri beğenmeyenler olabilir. Ama diğer şehirlere baktığınız zaman mesela biz diğer milletvekilleri ile oturup birçok konuyu istişare ediyoruz. Onlar da bizim bu anlamda farklılığımızı söylüyorlar. Bizim bir kere olaylara bakışımız çok farklı. Biz olaylara şehir bazında bakmıyoruz. Biz bölge ve ülke bazında bakıyoruz. Bu gerçekten önemli bir özellik diye düşünüyorum” dedi.
Gaziantep Ticaret Odası’nın özellikle çözüm sürecinde sergilediği duruşun ve verilen mesajların sürece katkı sunduğu gibi, şehrin milletvekillerini de güçlendirdiğini ifade eden Koçer, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ticaret Odamızın vermiş olduğu mesajlar şehrin milletvekilleri olarak bizleri güçlendirdi. Özellikle bu konuda sizlere teşekkür borçluyuz. Çünkü biz ekonomiden sorumlu kuruluşlarız, böyle bir konuda siyasete girelim mi, girmeyelim miden ziyade, artık Türkiye’de herkesin elini, kolunu, hatta başını taşın altına koyacağı bir zaman geldi. Artık eski günlere bir daha dönmek istemiyoruz. Bu anlamda da yapmış olduğunuz açıklamaları günü gününe takip ediyorum. Özellikle Meclis toplantılarınızda sürece yönelik söylemleriniz gerçekten önemli. Bizim bazı durumlarda bize ait, Gaziantep’e ait duruşlar vardır. Bu süreçte de gösterdiğimiz duruş şehre yakıştı. Bu anlamda ben size tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah bu çözüm süreci bir yol kazasına uğramazsa, ülkemiz adına güzel sonuçlar alacağımızı umut ediyoruz. Ülkemize huzur, güven ve zenginlik gelecektir” diye konuştu.
GTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Nejat Bey içimizden çıkmış, bir meslek kuruluşunun uzun yıllar başkanlığını yapmış, TOBB yönetiminde bulunmuş, şimdi de milletvekili olan başarılı bir arkadaşımız. Kendisinin çalışmalarından daima gurur duyduk. Bu anlamda kendisine teşekkür ediyoruz ve kendisini odamız çatısı altında görmekten ve ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz ” şeklinde konuştu.
“Hepimizin bildiği bir söz vardır. ‘Ekmeği ekmekçiye ver, bir ekmek de üstüne ver’ derler. Sayın Nejat Koçer de bu konumda olan birisi” diyen Aslan, “Koçer, her anlamda gerçekten kendini iyi yetiştirdi. Geldiği kurum itibariyle de kendisinin milletvekilliği bizim için büyük bir avantaj. Seçildiği günden itibaren kendisiyle de son derece güzel diyalog içerisindeyiz. Özellikle son dönemde projelerimizle ilgili de gerçekten çok yoğun bir takip ve çalışma içerisinde. Onun için de kendisine ayrıca teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Gaziantep Ticaret Odası’nın 4 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Oda Meclis ve Meslek Komite Üyeliği seçimleri ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Aslan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Oda olarak bir seçime gidiyoruz. Bu seçim öncelikle şehrimiz, bölgemiz ve ülkemiz için nasıl hayırlı olacaksa öyle neticelensin. Bu benim samimi düşüncem. Arkadaşlarımızla bu makamlarda görev yaptık. Bir şeyleri iyi, eksik veya yanlış yapmış olabiliriz. Bunların hepsi tartışılabilir. Fakat bir şeyi çok doğru yaptığımıza inanıyorum. Bu memlekette ortak aklı ve birlikteliği gözbebeğimiz gibi koruduk. Sağlanan ortak akıl sayesinde şehrimize çok şey kazandırdığımızı düşünüyorum. Bugüne kadar el ele, kol kola çalıştık. Nejat Bey ile oda başkanlığı sırasında birbirimiz adına konuşabilecek kadar uyumlu çalıştık. Şehrimizin, ülkemizin menfaatleriyle ilgili konularda asla ayrı düşüncelerde olmadık. İnşallah bundan sonra da seçimlerimiz hayırlı bir şekilde neticelenir, uyum ve ortak akıl devam eder. Esas olan konu budur.”
Oda seçimleri öncesi hiçbir gruba müdahale etmeden demokratik bir seçim gerçekleşmesi için çalıştıklarını dile getiren Aslan, “Umarız bu şehir, bölge ve ülkemiz için hayırlı olan herkes grubundan seçilir ve burada göreve gelir. Demokratik olarak aday olmak herkesin hakkıdır. Bunun karşısında olan bizi karşısında bulur. Yeter ki, bu şehrin birlik beraberliği, bu kurumun kalitesi, insanların şahsiyetlerini incitmeden, rencide etmeden çalışma yürütülsün. Çünkü bizim kurumumuz bu günlere bu anlayışla geldi. Umuyoruz bu şekilde de devam eder. Hassasiyetimiz bu. Herkesin hakkında neyse inşallah öyle olur. Biz birlikte olmaya ve kol kola yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Türkiye’nin içinde dönem ve hükümetin başlattığı çözüm süreci ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Aslan, “Çözüm süreci şuanda Türkiye’nin geleceği için gerçekten hayati bir öneme sahip. Bu ülke ya daha fazla büyüyecek ve sıçrama yaparak, bölgede ve dünyada önemli bir ülke olacak, ya da devamlı sancılı ve orası, burası ağrıyan bir ülke şekline dönüşecek. Temenni ederiz ki, bu çözüm süreci başarıyla sonuçlanır. Biz de kurum olarak sonuna kadar bu sürece elimizden gelen desteği vermeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.
AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer de seçimlere katılacak tüm üyelere başarılar dileyerek, “Sadece Gaziantep Ticaret Odası için değil, tüm oda ve borsalarımızda yapılacak seçimlerde Gaziantep’imizin geleceğine katkı koyacak bir sonucun ortaya çıkmasını temenni ediyorum” dedi.