Manisa Haberleri

ESKİŞEHİR’DE TURİZM HAFTASI

Haber 15.04.2013 18:32 Pazartesi
Eskişehir Valisi Dr. Kadir Koçdemir, 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası nedeniyle, Eskişehirli turizmciler ve otel işletmecileri ile makamında bir araya geldi.
Görüşmeler sırasında turizmciler, şehrin turizm alanında avantajları, eksiklikleri ve mevcut durum hakkındaki görüşlerini Koçdemir’e aktardılar. Vali Dr. Koçdemir de, turizm potansiyelini arttırmak için ortaya konulacak klasik çözümler yerine, Eskişehir’e özel stratejiler geliştirilmesi gerektiğini söyledi.
BU SENE ÇOK SAYIDA MİSAFİR GELECEK
Öte yandan Turizm Haftası nedeniyle bir mesaj yayınlayan Koçdemir, Eskişehir’in tarihi ve kültürel zenginliği bakımından Anadolu’nun en eski yerleşim alanlarından biri olarak binlerce yıldan bu yana büyük medeniyetlere ev sahipliği yaptığını hatırlattı. Koçdemir mesajında şunları söyledi:
“Bu yıl Eskişehir, 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti ve UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Başkenti olması nedeniyle yurt içi ve yurt dışından çok sayıda misafiri ağırlayacaktır. Doğal, kültürel ve tarihi zenginliklerimizin korunması ve tanıtımı için sivil toplum kuruluşları ve kamu kurum ve kuruluşlarımız ile işbirliği yaparak Eskişehir’in turizmden daha çok gelir elde etmesini hedefliyoruz.”