Manisa Haberleri

YÖNETMEN SELİM GÜNEŞ NİLÜFERLİLERLE BULUŞTU

Haber 15.04.2013 18:31 Pazartesi
Sabahattin Ali Filmleri Haftasında gösterime giren “Kar Beyaz” filminin yönetmeni Selim Güneş, Konak Kültürevi’nde sinema tutkunlarıyla bir araya geldi.
2013 yılını Sabahattin Ali’ye armağan eden Nilüfer Belediyesi, “Sabahattin Ali Filmleri Haftası” kapsamında “Kar Beyaz” filminin yönetmeni Selim Güneş’i, Serdar Şafak Sahnesi’nde ağırladı. “Kar Beyaz” filmini sinemaseverlerle birlikte izleyen yönetmen Selim Güneş, filmi izleyicilerle birlikte izlemekten büyük keyif aldığını belirterek, “Salonda izleyiciyle birebir etkileşime giriyorsunuz, gerçekten izleyici bazı sahnelerde filmdeki karakterin yerine kendini koyabiliyor ve anlık tepkiler veriyor. İşte o an da doğru bir iş yaptığınızın farkına varıyorsunuz” şeklinde konuştu.
Sabahattin Ali’nin “Ayran” öyküsünün “Kar Beyaz”a dönüşme hikayesinden de bahseden yönetmen Selim Güneş, “Ayran’ı okuduğumda yüreğimi delip geçen bir kurşun gibi hissetmiştim ve bu duygu yüküyle “Ayran” öyküsü zamanla “Kar Beyaz” adını alarak ödüllü bir film olarak ortaya çıktı. Sabahattin Ali, Türk Edebiyat dünyasının en önemli kişilerinden biri olarak, onun romanlarını, hikayelerini okuduğunuz zaman, dediğim tarzda bir duyguyla karşılaşıyorsunuz ve gerçeklik çok ön planda. Hep bir sistem eleştirisi ve durum eleştirisi var. Ayran’da da masum bir çocuk finalde kurtlara yem olur, ama aslında yem olan masumiyettir” dedi.