Manisa Haberleri

Yıldız’dan CBÜ’lü öğrencilere destek

Haber 15.04.2013 19:12 Pazartesi

Manisa İl Genel Meclisi Başkanlarından Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Dursun Ali Yıldız, Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde okuyan ve bütçeleri kısıtlı olmasından dolayı ders kitaplarını temin etmekte zorlanan öğrenciler için, İGM’ye verdiği önerge ile destek oldu.

\r\n

Manisa İl Genel Meclisi Başkanlarından Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Dursun Ali Yıldız, Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde okuyan ve bütçeleri kısıtlı olmasından dolayı ders kitaplarını temin etmekte zorlanan öğrencilerin, ders kitaplarını alabilmeleri için, 10 bin lira ödenek ayrılması konusunda İl Genel Meclisine bir önerge verdi. Yıldız’ın, İl Genel Meclisine verdiği önerge oy birliği ile kabul edilerek Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

\r\n

İl Genel Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Yıldız konu ile ilgili şunları söyledi;”Manisa Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde okuyan öğrencilerimizden bazılarının bütçelerinin kısıtlı olmasında dolayı ders kitaplarını temin etmekte zorluk çektiklerini duyar duymaz bu öğrenci kardeşlerimize destek olmak adına meclisimize bir önerge verdim. Bu önerge meclisimizce, başkanı olduğum Plan Bütçe Komisyonumuza havale edilmiş ve komisyonumuz da önerge doğrultusunda işlem yapılmasına karar vermiştir. Öğrencilerimizin ders kitaplarını alamadıkları için başarısız duruma düşmelerine gönlüm asla razı olamazdı. Amacımız bütçeleri kısıtlı olan öğrencilerimizin ders kitaplarına kavuşarak başarılı bir şekilde eğitimlerini sağlamaktır. 2013-2014 eğitim-öğretim döneminde de ihtiyaç olması durumunda öğrencilerimize karşı olan desteğimiz yine devam edecektir. ”diye konuştu.