Manisa Haberleri

AK PARTİLİ VEKİLLER EXPO İÇİN SAHAYA ÇIKTI

Haber 15.04.2013 18:25 Pazartesi
Ak Parti İzmir milletvekilleri Ali Aşlık, Aydın Şengül ve Hamza Dağ, MESEV tarafından düzenlenen Bahar Şenliği’nde EXPO 2020 formalarını giyip sahaya çıktı.
35 gün sürecek festivalin açılışını yapan vekiller, barış ve kardeşlik mesajları verdi.
Menderes Sevenler Dayanışma ve Yardımlaşma Gençlik Spor Derneği (MESEV), 14 Nisan’da başlayıp 19 Mayıs’ta sona erecek EXPO 2020 temalı bir bahar şenliği düzenledi. Bu yıl ilk kez düzenlenen ve 35 gün sürecek şenliğin açılışını ise EXPO formaları ile sahaya çıkan Ak Parti İzmir milletvekilleri gerçekleştirdi.
Törene Ak Parti İzmir Milletvekilleri Ali Aşlık, Aydın Şengül ve Hamza Dağ’ın yanı sıra, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Metin Kaplan, Memur-Sen İzmir İl Başkanı Abdürrahim Şenocak, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Bilal Kırkpınar, Menderes Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Menderes Belediye Başkanı Ergun Özgün, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Çiftçi ile davetliler ve ilçe halkı katıldı.
Açılış törenine katılmakla kalmayan AK Parti İzmir milletvekilleri Ali Aşlık, Aydın Şengül ve Hamza Dağ, 32 takımın mücadele edeceği futbol turnuvasının açılış maçında da forma giydi.
İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Metin Kaplan, Memur-Sen İzmir İl Başkanı Abdürrahim Şenocak ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Bilal Kırkpınar ile birlikte bir takım oluşturan vekiller, Menderes’te görev yapan emniyet mensupları ile karşılaştı.
Çekişmeli geçen maçı emniyet mensupları kazanırken, her iki taraf da ‘dostluk kazandı’ diyerek birbirini kutladı.
Açılış töreninde konuşan MESEV Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Beşer, 35 gün sürecek bir festivalin ilçede ilk kez yapıldığına dikkat çekerek, şöyle konuştu: “Bu şölenin hazırlıklarına başladığımızda zor bir işin altına girdiğimizin farkındaydık. Fakat halkımızın isteği, gayreti ve Allah’ın da yardımı ile bu zorlukların nasıl kolaylaştığını birlikte yaşadık. Bu tür etkinliklerle Menderesimizde centilmenlik ve dostluğun pekişmesi, mevcut sevgi ve saygı bağlarının daha da gelişmesini amaçlıyoruz.”
MENDERES’İ EXPO’YA HAZIRLIYORUZ
EXPO temasını seçmelerinin nedenini de açıklayan Beşer, “EXPO 2020’nin İzmir’e verilmesi Menderesimiz için de çok önemli… Biz şimdiden hem halkımızı hem de kendimizi 2020 EXPO’suna ve sonrasına hazırlamaya çalışıyoruz” dedi.
Açılış töreninde konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, “Biz konuşmaya gelmedik. Bize ‘futbol oynayacaksanız’ dediler. Biz de malzemelerimizi alıp geldik. Ama bu güzel festival için öncelikle MESEV’i kutluyorum. Biz göç ettiğimizde maalesef daha önceki o komşuluk ilişkilerini, çocuklarımızın o mahallelerdeki arkadaşlıklarını, şehirlere çok taşıyamadık. Şehirlerde apartmanlara kapanmaya başladık. Bu tür festivaller, inanıyorum ki tekrar o komşuluk ilişkilerinin, dostlukların, birlik ve beraberliğin büyüyüp geliştiği alanlar olacaktır” dedi. Ak Partili Aşlık da, “Bir ülkenin güçlü olması sivil toplum örgütlerinin güçlü olması, bilinçli ve şuurlu olmasından geçiyor. Aslında bunun için her türlü imkan var. Önemli olan bunu dert edinebilmek. Her geçen gün bunu dert edinenlerin sayısı artıyor. Dolayısıyla Türkiye’nin önü daha da açılıyor” şeklinde konuştu.
Festival kapsamında futbol turnuvasının yanı sıra 20 Nisan’da Kutlu Doğum Pikniği, 23 Nisan’da şiir ve ‘Hayalimdeki Menderes’ kompozisyon yarışması, 5 Mayıs’ta yat gezisi düzenleneceği, 19 Mayıs’ta da tüm yarışmaların ödül töreninin gerçekleştirileceği bildirildi.
Yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödülü ise bir yıllık eğitim bursu olacak.