Manisa Haberleri

ÇORLUSPOR KÜMEDE KALDI

Haber 15.04.2013 18:05 Pazartesi
Tekirdağ Süper Amatör Küme`de Çorlu Gençlerbirliğispor`un şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından ligden düşen takımlar da belli oldu. Son hafta maçlarının ardından Ulaş Belediyespor ve Sitespor Tekirdağ Süper Amatör Lig`e veda ederek 1. Amatör Küme`ye düştüler.
Çorlu General BAsri Saran Stadyumu`nda oynanan maçta ligden düşecek takımın belli olacağı maçta 18 puanlı Çorluspor ile 15 puanlı Ulaş Belediyespor karşı karşıya geldi. Maç başladığı gibi golsüz eşitlikle sona erinde Süper Amatör Lig`e bu sezon yükselen Ulaş Belediyespor 16 puanla son sırada kaldı ve lige veda etti. Puanını 19`a yükselten Çorluspor ise sezonu 7. sırada tamamladı.
Tekirdağ Süper Amatör Lig`de küme düşen ikinci takım ise Çerkezköy temsilcisi Sitespor oldu. Geçtiğimiz yıl küme düşmekten averajla kurtulan Sitespor bu yıl küme düşme hattının 1 puan gerisinde kalınca lige veda etmek zorunda kaldı.
Geçtiğimiz hafta oynanan maçların ardından şampiyonluğunu ilan eden Çorlu Gençlerbirliğispor, bir üst lig olan Bölgesel Amatör Lig`e yükselebilmek için statü gereği bu ligi alt sırada tamamlayan Tekirdağ temsilcisi olan Çerkezköyspor ile baraj maçı oynayacak. Çorlu temsilcisi bu maçı kazanması durumunda Bölgesel Lig`e yükselecek.
Baraj maçı önümüzdeki günlerde Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunca belirlenecek, gün, saat ve sahada Çorlu Gençlerbirliğispor ile Çerkezköyspor takımları arasında oynanacak.