Manisa Haberleri

BATI KIŞLADA KARARGAH BİNALARI YÜKSELİYOR

Haber 15.04.2013 19:27 Pazartesi

Manisa Belediyesi’nin, eski Subay Lojmanları’nın yerine yapacağı otomasyonlu otopark karşılığında Batıkışla içinde yapımına başladığı Karargah Binası ve Er Payvonları, hızla yükseliyor.

\r\n


\r\nBelediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Belediyesi tarafından Batıkışla içerisinde yapımı devam eden Karargah Binası ve Er Pavyonları inşaatında incelemelerde bulundu. İncelemeye Belediye Başkan Yardımcıları Mimar Azmi Açıkdil, Cem Çöllü ve Park-Bahçe İşleri Müdürü Serpil Çakır da eşlik etti. Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı (Batıkışla) içerisine yapılan karargah binası ve er pavyonları inşaatını inceleyen ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Başkan Ergün, hedeflerinin iş bitim süresinden önce binaları Garnizon Komutanlığı’na teslim etmek olduğunu belirtti. Binaların hızla yükselmesinden mutluluk duyduklarını da ifade eden Başkan Ergün, otopark ile ilgili prosedür sürecinin sürdüğünü de sözlerine ekledi.

\r\n

"İKİ OTOPARKTA DA PROSEDÜR SÜRECİ TAMAMLANIYOR"

\r\n


\r\nManisa Belediyesi olarak kentin önemli sorunlarının başında gelen otopark sorununun çözümü noktasında, eski Subay Lojmanları’nın yerine yapılacak olan otomasyonlu otoparkın önemli bir proje olduğuna dikkat çeken Başkan Ergün, “Gerçekten Manisa’da otopark sorunu önemli bir konu. Subay Lojmanları ve Emekliler Parkı altına yapacağımız otoparklarla bu soruna önemli iki çözüm getirmiş olacağız. Her iki projemiz de artık son prosedür aşamasında. Yılsonuna kadar iki otoparkın da kentimize kazandırılması için elimizden geleni yapacağız” dedi.