Manisa Haberleri

‘SOSYAL MEDYA UZMANI’ EĞİTİMİNE KATILAN GAZETECİLERE SERTİFİKA

Haber 15.04.2013 20:24 Pazartesi
Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği (AGD) tarafından gerçekleştirilen ‘Sosyal Medya Uzmanlığı’ eğitim programında başarılı olan basın mensupları, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.
Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Afyonkarahisar İl Müdürlüğü ile Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği (AGD) tarafından hazırlanan ve Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) tarafından kabul gören ‘Sosyal Medya Uzmanlığı’ eğitim programı tamamlandı. Özel Yaşar Üniversitesi öğretim görevlilerinin verdiği eğitimde başarılı olan 17 basın mensubu, AGD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen törenle sertifikalarını aldı. Törende konuşan Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, sosyal medyanın çağımızda artık çok önemli bir yere sahip olmaya başladığını belirterek, hayatın neredeyse her alanına dair çok farklı konuya internet üzerinden erişilebildiğini söyledi. İnternet medyasının da buna pareler olarak geliştiğini dile getiren Vali Balkanlıoğlu, gerçekleştirilen eğitim çalışmasının artık gazetelerin bile dijital ortamda olduğu günümüzde basın mensupları için önemli bir eğitim olduğunu kaydetti.
Törende konuşan Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Ali Fuat Gölbaşı ise, Türk basınının gelişmesi için yarım asrı geçen bir süreden beri uğraş verdiklerini ve çalışmaların bu doğrultuda sürdürüldüğünü kaydetti.
Konuşmaların ardından basın mensupları, sertifikalarını protokol üyelerinin elinden aldılar. Törene Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyonkarahisar İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Okçin Akşit, Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Afyonkarahisar İl Müdürü Ali Fuat Gölbaşı, Basın İlan Kurumu Afyonkarahisar İl Müdürü Burak Orhan, Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Abdioğlulları ve basın mensupları katıldı.