Manisa Haberleri

TÜRK METAL SENDİKASI FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

Haber 16.04.2013 13:15 Salı
Türk Metal Sendikası örgütlü olduğu işyerlerinde her yıl yaptığı ve gelenekselleştirdiği birimlararası Futbol Turnuvasını başlattı. On iki takım ve üç gruptan oluşan turnuvanın maçları, Hes Hacılar Elektrik San. ve Tic. A.Ş. Sosyal Tesislerinde oynanacak.
Şube Başkanı Ali Gökkaya, turnuvayla ilgili yaptığı açıklamada, ''Biz çatımız altında sendikalaşan işçilere hizmet etmeyi bir yük olarak değil görev olarak görüyoruz. Aynı zamanda çalışanların bedensel ve ruhsal iyi olma hallerini en üst seviyede tutmak onlara ve örgütlü olduğumuz iş yerlerine kaliteli hizmetler vermek iş barışı açısından da son derece önemlidir. Bugün Kayseri'de son derece çağdaş donanımlı fabrikalarda çalışan üyelerimizin moral motivasyonunu en üst seviyede tutmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz'' dedi.
Sendika ve sendikacılığın bir akıl, gönül ve yürek işi olduğu noktasından hareket ettiklerini vurgulayan Gökkaya, ''Sanayi devrimi sonrası oluşan ve günümüzde en üst seviyelere gelen 'refah devleti' kavramı göz önüne alındığı zaman çalışanların bir çok sosyal konuda da ihtiyaca muhtaç olduğunu hiç kimse unutmamalıdır. Yoksa bir şeyler eksik kalır. İşte bu tür spor etkinlikleri de birer sosyal ihtiyaç gideriminin bir aracıdır. Bu tür konulardaki yaklaşımları nedeniyle ve bizlere gereken yardımlarını esirgemeyen işverenlerimize de çok teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.
Turnuvanın açılışını Sendika Şube Başkanı Ali Gökkaya ve İnsan Kaynakları Müdürü Muharrem Yerer'in yaptığı ilk maç, Sevkiyat ve Hizmet takımları arasında oynandı. 4-4 biten karşılaşma sonucunda beklenildiği gibi dostluk, kardeşlik, birlik, beraberlik ve centilmenlik kazandı.