Manisa Haberleri

NEVŞEHİR’DE TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ

Haber 16.04.2013 13:54 Salı
Nevşehir Belediyesi ekipleri, bahar temizliği kapsamında özellikle son günlerde rüzgar nedeniyle çevreye yayılı poşet ve kağıt parçaları ile oluşan çirkin görüntüleri ortadan kaldırılması amacıyla temizlik çalışmalarına hız verdi. Kentte boş arazilerin daha yaygın şekilde gözlemlendiği Güzelyurt Mahallesi’nde rüzgarın etkisi ile çevreye savrularak çirkin görüntüler oluşturan katı atık maddeleri görevlilerce temizlendi.
Nevşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, 3 farklı ekip halinde çevreye rast gele yayılan katı atık maddelerin temizlenmesi çalışmaları yaparken, Nevşehir Belediyezi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de bazı vatandaşları zamansız çöp çıkartmamaları konusunda uyardı. Bu amaçlı olarak hazırlanan broşürlerde apartman sakinlerine ulaştırılırken, ev hanımlarına çöplerin mutlak surette her gün saat 20.00-22.00 saatleri arasında poşetler halinde dışarı çıkartılması çağrısında bulunuldu.
Öte yandan Nevşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince özellikle bordür ve kaldırım kenarlarında kendiliğinden biten değişik türdeki otlarla zirai mücadele çalışmalarına da başlanıldı.