Manisa Haberleri

VALİ YILMAZ, LİSELİ TURİZM ELÇİLERİNİ UĞURLADI

Haber 16.04.2013 15:54 Salı
Düzce Valisi Adnan Yılmaz, 15-22 Nisan Turizm Haftası kutlamaları çerçevesinde Düzce’nin öğrencilerinin Düzce’nin doğal güzellikleri ve tarihi zenginliklerini görmeleri amacıyla düzenlenen geziye katılacak olan öğrenci grubunu uğurladı.
Vali Yılmaz, Turizmde marka olabilmek için o çevrede oturan halkın da işin içine dahil olması gerektiğine vurgu yaptığı konuşmasında, “15-22 Nisan Turizm Haftası Türkiye’de 37 yıldır kutlanıyor. Dün o yağmurlu bereketli günde Turizm Haftasının Düzce’de açılışını yine bu meydanda gerçekleştirdik. Yağmur çamur demeden Turizme verilen en güzel önemini katılanlar gösterdi. Turizm deyince o çevrede oturan halkın işin içine dâhil olması, onlar da bu işi benimserse onlar da turizmin bir parçası olursa; işte turizm markalaşmış olur. Beni ziyadesiyle memnun eden husus Melen’deki bu güzel hadisedir. Gittikçe artan sporcular ve su sporuna düşkün olanlar İstanbul, Ankara ve Türkiye’nin her yerinden geliyorlar. Bu beni mutlu ediyor. Spor turizmi vatandaşımıza da iyi bir gelir kaynağı oluyor” ifadelerini kullandı.
Turizm Haftası kutlamaları çerçevesinde öğrenciler için ilin turizm elçileri olmaları amacıyla geziler düzenlendiğini kaydeden Vali Yılmaz, “Lise öğrencilerimiz ilimizin turizm elçileri olmaları için, önce kendi illerini, ilçelerini, komşu ilçeleri tanısınlar ki gelen turistlere hizmet ve rehberlik etsinler. Önce bizim kendi doğal coğrafyamızı, doğal güzelliklerimizi, tarihi mekânlarımızı ve müzelerimizi gezsinler, görsünler. Yolunuz, bahtınız açık olsun” dedi.
Öğrencilerin gezi programı Konuralp Müzesinde başlayacak, daha sonra Antik Tiyatro, Akçakoca Dadalı Köyü, Fakıllı Mağarası, Ceneviz Kalesi, Akçakoca da ki turistik işletmeler ve sahil gezisi ile son bulacak.