Manisa Haberleri

’ÇEVRECİ BİR TOPLUM İÇİN DOĞAL GAZI SEÇİN’ PROJESİ

Haber 16.04.2013 16:30 Salı
SAMGAZ Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen "Çevreci Bir Toplum için Doğal Gazı Seçin" isimli sosyal sorumluluk projesi Subaşı İlkokulu ile Atakum İmam Hatip Ortaokulu’nda yapılan eğitimler ile devam etti.
Subaşı İlkokulu’nda ve Atakum İmam Hatip Ortaokulu’nda toplam yedi seans olarak gerçekleştirilen eğitim; SAMGAZ Müşteri Hizmetleri Müdürü Esra Göktepe, İşletme ve Tesisat Müdürü Murat Aras, Müşteri İlişkileri Şefi Vildan Avşar, İşletme ve Tesisat Müdürlüğü personelleri Seçkin Turan, Yusuf Aydemir ve Halkla İlişkiler personeli İbrahim Yıldırım'ın katılımları ile tamamlandı.
Yeni nesillere çevrecilik bilincini oluşturarak, doğal gazın verimli ve güvenli kullanımıyla ilgili bilgi vermeyi ve acil durumlarda yapılması gereken konular hakkında öğrencileri bilinçlendirmeyi hedefleyen proje, 5. 6. 7. ve 8. sınıflardan oluşan toplam 338 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Eğitim sonunda öğrencilere tanıtım broşürü ve “Bir Ağaç İçin Çevreci Kalem Seçin” projesi kapsamında hazırlanmış olan doğada tamamen çözülen ve içinde batı ladin tohumu barındıran çevreci tükenmez kalemler dağıtıldı.
Subaşı İlkokulu Müdürü Talip Tokur ve Müdür Yardımcısı Seyfi Pirçek yaptıkları açıklamada, "Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize çevrecilik bilincini aşılamayı hedefleyen bu projenin okulumuzda da gerçekleştirilmesinden dolayı büyük memnuniyet duyduk. SAMGAZ ailesine çevrecilik bilincinin oluşmasına sağladıkları katkıdan dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.
Atakum İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İsmail Çamuroğlu ve Müdür Yardımcısı Mehmet Zorlu ise, "Güzide şehrimiz Samsun’da çevrecilik bilincine ilişkin bu tarz çalışmaları yapan kurum ve kuruluşların sayısı oldukça az. Gelecek nesillerin bilinçlenmesi adına ‘Çevreci Bir Toplum için Doğal Gazı Seçin’ sloganı ile SAMGAZ'ın başlatmış olduğu bu projeye gönülden destek veriyor ve devamını temenni ediyoruz” diye konuştu.