Manisa Haberleri

ARÜ’LÜ ÖĞRENCİLER, ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Haber 16.04.2013 17:44 Salı
Ardahan Üniversitesi Ardahan Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı öğrencileri, 13 Nisan 2013 Cumartesi günü, Artvin Çoruh Üniversitesi’ne teknik bir gezi düzenledi. ARÜ Bilişim Kulübü ve ARÜ Fotoğrafçılık Kulübü öğrencileri ve ARÜ Öğretim Görevlileri Süha Gökalp ve Kadir Aydın’ın da katıldığı gezi programında; ARÜ Teknik Bilimler MYO Bilgisayar Programcılığı Öğretim Görevlisi Sinan Üst öğrencilere rehberlik etti.
Artvin Çoruh Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü Öğretim Görevlisi Seçkin Yılmaz’ın karşıladığı ARÜ ekibi, Artvin Üniversitesi’nin kampüsünü gezerek, üniversitedeki teknolojik olanaklar ve yerleşkenin fiziki görünümünü yakından inceledi. Ayrıca Öğr. Gör. Seçkin Yılmaz, ARÜ’lü öğrencilere üniversitenin sistem odasını ve bilgisayar laboratuvarlarını tanıtarak, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.
Öte yandan teknik geziye katılan ARÜ’lü öğrenciler, söz konusu gezinin kendilerine mesleki ve sosyal anlamda, büyük katkılar sağladığını belirtti. Artvin Çoruh Üniversitesi’ne yapılan teknik gezide öğrencilere rehberlik eden Öğr. Gör. Sinan Üst ise, bu tür gezilerin öğrencilerin mesleki eğitimleri noktasında önemli rol oynadığını vurgulayarak, “Ardahan Üniversitesi olarak mesleki alanlardaki çeşitli yenilikler ve gelişmeleri bizzat yerinden incelemeyi önemli buluyoruz. Çünkü hem Ardahan Üniversitesi öğrencileri hem de biz akademisyenler, mesleki ve kişisel eğitimin sadece teorik olarak değil, aynı zamanda bu tür geziler vasıtasıyla yapılan gözlemler, istişareler ve karşılıklı paylaşımlarla daha verimli olacağını düşünüyoruz.” diye konuştu.