Manisa Haberleri

NAZİLLİLİ İZCİLER MADRAN’A TIRMANDI

Haber 16.04.2013 17:42 Salı
Bahar mevsiminin gelmesini değerlendiren Nazilli Lisesi İzci Ocağı, hafta sonu Bozdoğan Madran Dağı zirvesine yürüyüş geçekleştirdi.
Sabah erken saatlerde Nazilli Lisesi Okul Müdürü Sercan Büzgülü ve İzci Lideri Bülent Konan yönetimindeki Nazilli Lisesi öğrencilerinden oluşan Mimar Sinan Ergin İzci Ocağı, Nazilli Lisesi öğretmenlerinden 15 kişinin başlattığı yürüyüşe Nazilli Teknik ve Endüstri Lisesi İzci Lideri M.Kemal Bülbül ve izci öğrencileri ile Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Öğretmenlerinden 5 Kişilik bir grup, Fatih İlkokulundan M. Ali Alagöz ve Aydın Teftiş Kurulu Başkanı Abdulgani Yağanoğlu da etkinliğe destek vererek Madran Dağı zirvesine yürüyüş gerçekleştirdi.
Zirveye çıkmanın zor olduğu kadar, zevkli de olduğunu belirten Nazilli Lisesi İzci Lideri Bülent Konan; “İzcilik faaliyetleri için Bin 792 metre yüksekliğine sahip, batısında Çine İlçesi, Güney doğusunda Bozdoğan, Kuzey doğusunda Yenipazar ve kuzeyinde Aydın Dalama Kasabası bulunan Madran Dağına izcilerimiz izci şarkıları söyleyerek çıktık. İzcilerimizle doğayı dinleyip, inceleyerek büyük bir neşeyle zirveye yürüdük. Zirveye çıkmak zor olduğu kadar bir o kadarda zevkliydi. Zirvede kar olması izcilerimizi daha da sevindirdi. İzcilerimizle yaklaşık 3 saat süren bu zirveye çıkışın ardından zirveye ulaşmanın keyfini kartopu oynayarak çıkardık. Yemek molalarında herkesin yardımlaşarak yemekleri hazırlamaları yardımlaşma ve işbirliği duygusunu ön plana çıkarırken, zirve yürüyüşünü tamamlayarak akşam saatlerinde Nazilli’ye döndük. Etkinliğin bitişinde ise hiçbir izcinin yüzünde yorgunluk ifadesi yoktu” şeklinde konuştu.
Doğa yürüyüşünün faydalarına değinen Konan; “Çünkü doğa yürüyüşü için kaynayan ruhuna bir çıkış, bir doyum sağlıyor. Doğa yürüyüşünde macera var. Doğa yürüyüşünde yaban hayattan günümüze kalabilenleri araştırmaktan ve incelemekten, keşfetmekten, yurdumuzun vadilerini, tepelerini, ormanlarını, ovalarını, nehir ve göllerini tanımaktan doğan bir heyecan var! Doğa yürüyüşçülüğü bilinen en iyi sporlardan biri. Doğa yürüyüşüne çıktığında ciğerlerin ve kalbin güçleniyor, kasların kuvvetleniyor, kanın damarlarında daha düzenli akıyor. Doğa yürüyüşünde eğlence var. Kendini bir kuş kadar özgür ve formda hissettirecek, kendine güvenini artıracak cinsten bir eğlence! Doğa yürüyüşünde trafik homurtusu yok, radyo parazitleri, televizyon cihazlarındaki bozuk görüntüler yok. Çevrendeki tek şey doğanın sesi ve görüntüsü” şeklinde konuştu.