Manisa Haberleri

MATEMATİK DEHALARI BELİRLENDİ

Haber 16.04.2013 17:56 Salı
Aydın’ın Nazilli, Buharkent, Kuyucak, Bozdoğan, Yenipazar, Sultanhisar ve Karacasu ilçelerindeki ilkokul 4. sınıf ve ortaokul 5. sınıf öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen matematik olimpiyatı sonuçlandı.
Bu yıl beşincisi düzenlenen matematik olimpiyatına altı ilçede faaliyette bulunan 68 okuldan toplam 780 öğrenci katıldı. Sınavın bitimiyle birlikte öğle yemeğini yiyen matematik sevdalısı öğrenciler, yapılacak ödül törenini beklemeye başladı. Sınav sonuçları saat 15.30’da Nazilli Kaymakam Vekili ve Sultanhisar Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Nazilli Garnizon Komutanı Yarbay Ekrem Turan, AK Parti Aydın Milletvekili A. Gültekin Kılınç, İsabeyli Belediye Başkanı Bekir Kuvvet Erim ve AK Parti İlçe Başkanı Tacettin Pirinç’in katıldığı törenle açıklandı.
Matematik olimpiyatlarının şampiyonları İlkokul 4. Sınıflarda Nazilli Fatih İlkokulu’ndan Ege Berk Apaydın, Ortaokul 5. Sınıflarda ise Nazilli Beşeylül Ortaokulu’ndan Yağız Uykur oldu. Ege Berk Apaydın ve Yağız Uykur, birinci olarak Altın Madalya, Başarı Belgesi ve Netbook’un da sahibi oldu. Şampiyonlarını yetiştiren öğretmenleri ve okulu da ödüllendirildi. Rehber Öğretmenlerine 350 TL para ödülü, Okullarına HP Lazer Yazıcı ve Başarı Plaketi verildi.