Manisa Haberleri

Milletvekili Yurttaş Hayır Yemeklerine Katıldı

Haber 16.04.2013 19:59 Salı

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş Akhisar ilçesinin Yaya kırıldık, Ulupınar ve Şehitler köylerinde katıldığı hayır yemeklerinde Akhisar ilçesinin zeytin üretiminde başta Manisa ili olmak üzere Türkiye’nin can suyu olduğunu kaydetti.

\r\n

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş Manisa’nın Akhisar İlçesine bağlı Yaya Kırıldık, Ulupınar ve Şehitler köylerinde vatandaşların düzenlediği hayır yemeklerine katıldı. Nisan ayının gelmesiyle birlikte hayır yemeklerinde bahar havasında birlik, beraberlik ve kardeşlik ortamında vatandaşlarla birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını kaydeden Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş; “Bu güzelim atmosferde hayır yemeklerinin yanı sıra baharın gelişini bayram tadında yaşıyoruz. Akhisar’ın Yaya kırıldık, Ulupınar ve Şehitler köylerinde düzenlenen hayır yemeklerinde, birlik ve beraberliğin, kardeşliğin önemi ortaya çıkıyor” dedi.

\r\n

“Akhisar ilçesi merkezi ve köyleriyle birlikte bizim için önemli bir yer” şeklinde konuşmalarına devam eden Yurttaş; “Akhisar ilçemizde sağolsun Belediye Başkanımız Salih Hızlı döneminde çok önemli hizmetler yapıldı. Hükümet olarak gerçekleşen bu önemli hizmetlere destek vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hükümetimiz ve meclisimiz çalışmalarına son sürat devam ediyor. Ekonomimiz iyi yolda ilerliyor. IMF’YE 23,5 Milyar dolar borçla devir aldık, 2,5 milyar dolar borcumuz kaldı. Ekonomide, sağlıkta, ulaşımda, tarımda Manisa merkez ilçelerimizi ve diğer ilçelerimizi çağ atlatmaya devam edeceğiz. Sağlıkta dönüşüm projesinde ve sağlık yatırımlarında nasibini alan ilçelerimizden birisi hiç kuşku yok ki Akhisar oldu. Mart ayında Akhisar Devlet Hastanesine bağlı olarak Obezite Polikliniğini hizmete soktuk. Şu anda Akhisar ilçemizde uzman hekim sıkıntımız yaşanmıyor. Sağlıkta dönüşüm projesi ve hasta memnuniyeti başarıya ulaşmışsa bundaki en büyük etken sağlık personellerimizdir. Siz saygıdeğer Akhisar köylerinin müstesna insanlarının huzurunda sağlık personellerimize bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadesinde bulundu.

\r\n

Akhisar’ın bir zeytin cenneti olduğunu kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş konuşmalarına şu şekilde devam etti; “Ülkemiz sofralık zeytin üretiminde İspanya'nın ardından 2. sırada yer almaktadır. Zeytinyağı üretiminde ise ülkemiz İspanya, İtalya, Yunanistan, Fas ve Tunus ile rekabet içerisindedir. Türkiye'de 810 Bin hektar alan üzerinde zeytin üretimi yapılmaktadır. Tarım alanlarımızın yüzde 3,4'ü zeytindir. Ülkemizde 162 milyon zeytin ağacı vardır. Manisa ilimizde 24 bin 962 üretici 89 bin 544 hektar üzerinde 20 milyon zeytin ağacı yetiştirmiş ve üretim yapmaktadır. Manisa il sınırları içerisinde 20 milyon zeytin ağacının 15 milyon 712 adedi meyve veren zeytindir. 4 milyon 345 bini ise henüz meyve vermemiş yetişmekte olan zeytin ağacıdır. Zeytin üretimi noktasında Akhisar ilçemiz Manisa’mız başta olmak üzere ülkemizin can suyu olma özelliğini bünyesinde taşımaktadır” dedi.

\r\n

Manisa'da 246 bin 232 ton zeytin üretiminin gerçekleştirildiğini belirten Yurttaş, bunun 181 bin tonunun sofralık, 65 bin tonunun ise yağlık üretim olduğunu beyan ederek ağaç başına zeytin üretiminin ise 15 kilogram olduğunu kaydetti.