Manisa Haberleri

GEKA 46. YÖNETİM KURULU DENİZLİ’DE TOPLANDI

Haber 01.05.2013 09:51 Çarşamba
Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) 46. olağan Yönetim Kurulu toplantısı Denizli GEKA toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıya Aydın Valisi Kerem Al, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Muğla Valisi Fatih Şahin, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Denizli İl Genel Meclisi Başkanı Hüseyin Gürlesin ve Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci katıldı
Toplantı, Yönetim Kurulu dönem başkanlığğını yürüten Aydın Valisi Kerem Al'ın açılış konuşmaları ile başlarken; ajansın açıkladığı Teknik Destek ve Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında yapılan çalışmalar hakkında Yönetim Kurulu üyelerine bilgi verildi.
Yenilenebilir enerjili soğuk hava deposu güdümlü proje desteği başvurusuna ait ön mutabakat metni ve ön çalışma raporunun görüşüldüğü toplantıda söz konusu başvurunun bölgeye etkilerine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.
Toplantıda Ajansın açıkladığı Doğrudan Faaliyet Desteği ve Teknik desteğin bölge için nitelikli bilgilerin üretilmesi, yatırım kararlarına etki edilmesi ve kurumsal kapasitelerin geliştirilmesindeki önemine vurgu yapılırken bölge için yapılan analizlerde üretilen nitelikli bilgilerin rolünün altı çizildi.
Ajansın Bölge planı çalışmaları hakkında Yönetim Kuruluna bilgi verilirken bölge planı hazırlıkları kapsamında gerçekleşen ilerlemeler hakkında Ajans uzmanları tarafından Yönetim Kurulu üyelerine sunumlar yapıldı.