Manisa Haberleri

DİDİM’DE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

Haber 01.05.2013 10:04 Çarşamba
1 Temmuz 2013 tarihinde yürürlüğe girecek olan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunun kapsamında ilçedeki işveren ve çalışanlarına Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası girişimleriyle İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda eğitim verildi.
Didim Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığının öncülüğünde Didim’deki İşveren ve çalışanlarına İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda eğitim verildi. Dün akşam saat 19:30’da Didim Ticaret Odası Aytaç-Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde verilen eğitime katılımın yoğun olduğu görüldü. Eğitim semineri öncesinde kısa bir konuşma yapan Didim Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu Yasanın 1 Temmuz’da yürürlüğe gireceğini ve bu çerçevede eğitimlerin verildiğini belirterek, eğitimi almayanların büyük cezalar ödeyeceğini dile getirdi.
Ardından Usta İş Sağlığı ve Güvenliği Şirketi ortaklarından İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanları Zafer Gök ve Meltem Işıl Yaşar tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda 2,5 saatlik bir eğitim verildi. Eğitimin sonunda katılımcılar sınava tabii tutuldu. Sınavda başarılı olanlara önümüzdeki günlerde sertifikaları verilecek.