Manisa Haberleri

SP İL BAŞKANI ÇALIK’TAN 1 MAYIS MESAJI

Haber 01.05.2013 10:31 Çarşamba
Saadet Partisi Erzurum İl Başkanı Faik Çalık , 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Mesajında yaşanan suni tartışmaları eleştiren Çalık, “İşçi sendikaları işçilerin hakları için değil ideolojik kaygıları için gündem yapmaktadırlar” dedi.
Televizyonlarda sendika temsilcilerinin nerede kutlama yapacaklarını tartışırken işçilerin düştüğü durumun göz ardı edildiğini ifade eden Çalık, “Milletimiz, emekçilerimiz artık bu tartışmadan bıkmıştır. Emek mücadelesi Sanal tartışmalara kurban edilmemelidir. Bugün çalışanlar, taşeronlaşma, emek sömürü, örgütlenme özgürlüğü, düşük ücret gibi devasa sorunlarla karşı karşıyadır.” diye konuştu.
Çalık, “Yıllardır Türkiye Gündeminde 1 Mayıs kutlamalarının nerede kutlanacağı gibi sığ bir tartışma gündemde tutularak İşçi Kardeşlerimizin yaşadıkları sıkıntılar konuşulmadı Biz Diyoruz ki 1-Mayıs’ta Taksim’i değil, işçinin sorunlarını konuşalım. Sosyal güvenlik sistemindeki aksaklıkları konuşalım. Mezarda emekliliği konuşalım. Kayıt dışılığı, iş güvencesini konuşalım. Toplu sözleşmeyi, grev hakkını konuşalım. Çalışma hayatının önündeki yasal engelleri konuşalım. Evine ekmek götürmekte zorlanan asgari ücretliyi konuşalım. Kışın buz gibi soğukta Erzurum’da insanların soğuktan dışarı çıkamadığı saatlerde ellerinde süpürge sallayan asgari ücrete talim eden işçi kardeşimin durumunu konuşalım.” dedi.