Manisa Haberleri

ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANI BÜLENT TANIK’IN 1 MAYIS EMEK BAYRAMI MESAJI

Haber 01.05.2013 10:36 Çarşamba
Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık bir mesaj yayınlayarak, emekçilerin ağır bedeller ödeyerek elde edip bir bayrama dönüştürdüğünü vurguladığı 1 Mayıs’ı kutladı.
Bu yılda 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutlayacaklarını ifade eden Tanık, “Zorlu yaşam koşullarına rağmen alınterleriyle büyük bir zenginlik üreten emekçilerin ülkeyi ayakta tutuyor. Emekçilerimiz bu yıl da demokrasi, barış, özgürlük, insan hakları talepleriyle birlik ve dayanışma içinde her zamankinden daha coşkulu bir şekilde alanlara inecektir. Tüm emekçi sınıfların dayanışma, barış ve kardeşlik günü olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarım" dedi.
“1 MAYIS EMEK BAYRAMIDIR, İŞÇİ BAYRAMIDIR”
Başkanı Tanık şöyle devam etti:
“1 Mayıs bütün dünyada işçilerin, emekçilerin ağır bedeller ödeyerek mücadele ile elde ettiği bir bayramdır. Çalışanların birlik ve dayanışma günüdür. Her yıl olduğu gibi bu yıl da 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı büyük bir coşku ile kutlayacağız. Bu yıl da işçilerimiz, emekçilerimiz, insan haklarından, özgürlükten, barıştan, demokrasiden yana insanımız, meydanlarda özlem ve isteklerini dile getirecekler, Bayram kutlayacaklar.
Günümüz Türkiye’sinde de alın terleriyle zenginlik yaratan işçilerimiz, ekonomik sıkıntılar karşısında her gün daha da zorlaşan yaşam savaşında ayakta kalabilmeye çalışmaktadır. Yıllardır belediyelerimizin ve kamunun; haksız ve gereksiz, aşırı istihdam yaptığı söyleniyor. İşsizliğin bu kadar yüksek seyrettiği günümüzde, bu sözlerin arkasına sığınılarak piyasalaştırma ve hizmet satın alma yöntemi teşvik edilerek kamunun küçültülmesi hedefleniyor.
Bu yol emekçilerimizi 4-C, 4-B ve taşeron gibi uygulamalarla iş güvencesinden yoksun, örgütsüz ve yoksulluk sınırının altında ücretlerle çalışmaya zorlamaktadır. Oysa her geçen gün nüfusu artan, hizmet beklentisi yükselen kentli nüfusumuzun ihtiyaç duyduğu hizmeti sunabilmek için 1995 öncesinden bile küçülmüş belediye kadroları yetersiz kalmaktadır. Ve kadro açığının piyasa mekanizmaları ile kapanması mümkün değildir.
Çankaya Belediyesi olarak biz bir yandan halkımızın ihtiyaçlarını eksiksiz giderme gayreti içindeyken, öte yandan bütün çalışanlarımızın gerekli yaşam standartlarına erişebilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Biliyoruz ki, mutlu çalışanlar mutlu ederler!
Bu duygu ve düşüncelerimle tüm emekçi sınıfların dayanışma, barış ve kardeşlik günü olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarım.”