Manisa Haberleri

NURHAK’A KENT ORMANI

Haber 01.05.2013 10:50 Çarşamba
Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesinde kent ormanı oluşturuldu.
Nurhak Kaymakamlığı’nın öncülüğünde; Nurhak Belediyesi, Göksun Orman İşletme Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, kamu kurum ve kuruluşları, vatandaşlar ve öğrencilerin katkıları ile hayata geçirilen proje kapsamında şehir merkezine 10 dakika yürüyüş mesafesinde bulunan Nurhak Dağı eteklerinde mülkiyeti hazineye ait olan yaklaşık 50 dekar arazi imar edilerek, etrafı tel örgü ile çevrildikten sonra, toplam 3 bin adet 8 yaşında tüplü ardıç ve karaçam fidanı toprakla buluşturuldu.
Ağaçlandırma çalışmalarına katılarak fidan diken Kaymakam Murtaza Dayanç, “Nurhak Kent Ormanı Projesi’nin ilçenin önemli bir ihtiyacına cevap vermesinin ötesinde, çevre bilinci ve ağaçlandırma konusunda farkındalık yaratmak adına önemlidir. Nurhak halkının projeyi sahiplenmesi ve emeği ile katkı sunması çok sevindiricidir. Bu yönü ile sürdürülebilirliği konusunda kuşku duymuyoruz” dedi.
Kaymakam Dayanç, projeye destek ve katkılarından dolayı Nurhak Belediyesine, Göksun Orman İşletme Müdürlüğü’ne, İlçe Jandarma Komutanlığı’na, geçici köy korucularına, daire amirlerine, vatandaşlara ve öğrencilere teşekkür ederek, sözlerini tamamladı.