Manisa Haberleri

DÜZCELİ ATLETLER KÜRSÜDEN İNMEDİ

Haber 01.05.2013 12:39 Çarşamba
Sakarya ilinde gerçekleştirilen atletizm geliştirme projesi grup birinciliği yarışlarında Düzceli atletler her kategoride kürsüde kendilerine yer buldu.
Sakarya ilinde gerçekleştirilen atletizm geliştirme projesi grup birinciliği yarışlarında dereceye giren Düzce Gençlik Spor Atletizm takımı ilimizi Eskişehir’de yapılacak olan yarı finallerde temsil edecek. Düzce Gençlik Spor Atletizm takımı küçük kızlar bölge 3. küçük erkekler bölge 2. yıldız kızlar bölge 1. yıldız erkekler bölge 3. Olurken ferdi sıralamada ise Ebru Yılmaz 2000 metrede bölge şampiyonu oldu. Esra Yılmaz ise 2000 metrede bölge üçüncüsü oldu. İstanbul-Kocaeli-Sakarya-Tekirdağ-Çanakkale-Edirne-Kırklareli illerinin arasından Düzceli atletler kendilerini çok iyi gösterdiklerini belirtti.
Büyük başarılar elde eden Düzce Gençlik Spor Atletizm takımı 11 Mayısta Eskişehir’de yarı finalde ilimizi temsil edecek.
Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Antrenörü Meral Şahin, “Geçtiğimiz yıl bu yarışma Bolu’da olmuştu ve biz 4 takımımızla elenmiştik. Çünkü sporcularımız çok yeni ve tecrübesizdiler. Ancak geçen yıl kendimize bir söz verdik 4 de 4 yapmak yani 4 takımla da kupa almak. Bunun çok zor olduğunu biliyorduk çünkü geçen yıl en iyi takımımız bile 5. olabilmişti. Ama çok çalıştık çok inandık. İl Müdürümüz Ömer Faruk Şiran bizi çok destekledi çocuklarımız da bende bu desteğe karşı daha da çok çalıştık ve geçen yıl 5. olan takımımız İstanbul’u bile geçerek şampiyonluğa yerleşti. Hem de kürsünün iki basamağını da kapatarak. Güzel olan bir şey daha var Sakarya’da yarışan 4 takımımızın 4ü de kendinden büyüklerle yarıştı aynı kategoride seneye de yarışabiliyoruz. Bundan sonra da daha çok çalışarak milli takıma sporcu vereceğiz. Bu bölge şampiyonluğundan sonra önümüzdeki yıl Türkiye de kupa almak için uğraşacağız” şeklinde konuştu.