Manisa Haberleri

ERKUL TUNAGÜR FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ BAŞKAN KARAOSMANOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Haber 01.05.2013 12:26 Çarşamba
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Özel Erkul Tunagür Fen Lisesi’nin eğitimci ve öğrencilerini kabul etti.
Özel Erkul’un başarılı öğrencileri, Başkan Karaosmanoğlu’na bu yıl üniversite sınavında ilk 100’e girerek, Büyükşehir’in dağıttığı otomobillerden alacaklarına söz verdi.
Erkul Eğitim Kurumları Genel Müdürü Rıdvan Adaş, Özel Erkul Tunagür Fen Lisesi Müdürü Hilmi Öz, müdür yardımcısı Hüseyin Çörtük ile okulun başarılı öğrencilerinden Abdüllatif Köksal (YGS -6 Türkiye 24.’sü ve Kocaeli 1.’si), Melih Mutlu(YGS-4 Türkiye 74.’sü ve Kocaeli 2.’si), Dilara Subaşı(YGS-2 Türkiye 470.’si) ve Samet Ziya Öztürk (YGS-2 Türkiye 261.’si), Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Başkan Karaosmanoğlu, Özel Erkul’un öğrencilerini aldıkları bu sonuçlar için tebrik etti.
Kocaeli’nde eğitime ayrı bir önem verdiklerini ve çok önemli yatırımlar yaptıklarını hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kocaeli’nde eğitimcilerimizin, eğitim kurumlarının ve öğrencilerimizin her zaman yanındayız’’ dedi. Büyükşehir’in üniversite sınavında ilk 100’e girenlere verdiği otomobilleri hatırlatan öğrenciler, bunun kendileri için önemli bir moral kaynağı olduğunu dile getirdi. Özel Erkul’un öğrencileri, üniversite sınavına daha çok çalışarak ilk 100’e girip, Büyükşehir’in dağıttığı otomobillerden alacaklarına dair Başkan Karaosmanoğlu’na söz verdi. Başkan Karaosmanoğlu da, her yıl daha çok sayıda öğrenciye otomobil hediye etmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi.