Manisa Haberleri

VANLI FOLKLORCULAR, VALİ’YE VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU

Haber 01.05.2013 13:06 Çarşamba
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun Bitlis’in Tatvan ilçesinde düzenlediği ‘düzenlemeli’ dalında bölge birincisi olan Van Kültür ve Spor Kulübü Derneği yöneticileri, kazandıkları kupayı, daha önce söz verdikleri Van Valisi Münir Karaloğlu’na takdim ettiler.
1960’lı yıllarda merhum Fevzi Levendoğlu’nun kurduğu Van Kültür ve Spor Kulübü Derneği Folklor Ekibi, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Daha önce bölge ve Türkiye genelinde düzenlenen yarışmalarda çeşitli dereceler alan Ekip, geçtiğimiz günlerde Bitlis’in Tatvan ilçesinde düzenlenen folklor yarışmasında bölge birincisi oldu. "Düzenlemeli" dalda Doğu Anadolu Bölgesi’ni Türkiye finallerinde temsil edecek olan Van Kültür ve Spor Kulübü Derneği Folklor Derneği Başkanı Abdulmuttalip Yorgu, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Teknik Kurul Temsilcisi Serkan Alpaslan’la birlikte, kendilerine maddi ve manevi destekte bulunan Van Valisi Münir Karaloğlu’na bir teşekkür ziyaretinde bulundu.
Folklor ekibini geçtiğimiz yıl Kocaeli’nin Gebze ilçesinde düzenlenen ‘1. Uluslararası Halk Oyunları Festivaline’ gönderdikten sonra bir ziyaret gerçekleştiren Dernek yöneticileri, Vali Karaloğlu’na, bu yıl düzenlenecek olan yarışmalarda birincilik sözü vermişlerdi. Bölge birincisi olan Van Kültür ve Spor Kulübü Derneği Folklor Derneği yönetici ve folklorcuları kazandıkları kupayı Vali Münir Karaloğlu’na getirdi. Dernek yöneticilerini ve folklor ekibini sıcak bir şekilde karşılayan Karaloğlu, başarılarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, başarılarının devamı dileğinde bulundu. Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Teknik Kurul Temsilcisi Serkan Alpaslan da, folklor ekibine verdiği maddi ve manevi desteğinden dolayı Vali Karaloğlu'na teşekkür ederek önümüzdeki günlerde yer ve tarihi belli olacak Türkiye finallerinde ‘başarı’ sözü verdi. Sıcak bir ortamda geçen ziyaret sonrası Vali Münir Karaloğlu, folklor ekibi ve yöneticilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. THOF Teknik Kurul Temsilcisi Alpaslan da Vali Karaloğlu’na federasyonun flamasını hediye etti.