Manisa Haberleri

KEÇİÖREN’DE YENİ MERDİVENLİ YOLLAR

Haber 01.05.2013 13:21 Çarşamba
Keçiörenlilerin yaşamını kolaylaştıran düzenlemelere devam eden Keçiören Belediyesi, vatandaşların çıkmakta zorlandığı dik yokuşlu sokaklara 12 adet yeni merdiven yaptı.
Kışın karlı havalarda özellikle çocuk ve yaşlıların kayıp düşme tehlikesi yaşadığı, yazın ise güneşli havalarda çıkmakta zorlandığı dik yokuşlu sokaklar için çözüm Keçiören Belediyesi'nden geldi. Farklı mahallelerdeki dik ve dar sokaklara yeni merdivenler yapan Keçiören Belediyesi, ilçenin coğrafi konumundan dolayı vatandaşlar için büyük bir sorun olan yokuş problemini ortadan kaldırdı. Yeni merdivenler, taraklı, mozaik kaplamalı ve paslanmaz çelik korkuluklarla daha güvenli ve kullanışlı hale getirildi. Yapılan incelemeler ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda, Yayla Mahallesi 1451, 1455, 1512 ve 1409.Sokaklar, Uyanış Mahallesi 1106. Sokak, Tepebaşı Mahallesi Duygu Sokak, Bademlik Kaş Sokak, Atapark Mahallesi 1338 ve 1356. Sokaklar, İncirli Mahallesi ve Osmangazi Mahallesi 1203-1 ile 1203-2 Sokak olmak üzere toplam 12 yolda 479 metre merdivenli yol yapımı gerçekleştirildi.
Keçiören'de kent estetiği için önemli çalışmalara imza attıklarını belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda dik yokuşlu sokakları merdivenlerle daha kullanışlı hale getirdiklerini söyledi. Vatandaşlar için sıkıntılı olan sokaklara öncelik verdiklerini kaydeden Başkan Mustafa Ak, "Keçiörenlilerin memnuniyetine büyük önem veriyoruz. Vatandaşlarımızın huzuru ve memnuniyeti için çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalarda vatandaşların isteklerini dikkate alıyoruz. Talepler doğrultusunda yolları daha kullanışlı hale getirmek için merdiven inşa ederek mahalle sakinlerinin büyük bir sorununu çözüyoruz" dedi.