Manisa Haberleri

MÜSİAD’DAN YAZARLARA YEMEK

Haber 01.05.2013 15:08 Çarşamba
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, “MÜSİAD için fuarlar önemlidir. Ekonomik faaliyetlerinin yanı sıra sosyal faaliyetler de bizim için önemlidir” dedi.
Mangal Vadisi’nde, Malatya 2. Anadolu Kitap Fuarı‘na katılan yazarlara yemek verilmesi nedeniyle düzenlenen programa, Vali Vasip Şahin, Belediye başkanı Ahmet Çakır, diğer ilgili ve yetkililer ile yazarlar katıldı.
Programda konuşan en MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, Kitap Fuarı’ndan dolayı teşekkür ederek, “Geçen yıl birincisi düzenlenen kitap fuarın verimli geçmesi nedeniyle ikincisi düzenlendi. MÜSİAD için fuarlar önemlidir. Ekonomik faaliyetlerinin yanı sıra sosyal faaliyetler de bizim için önemlidir” dedi.
Balin, daha sonra şunları söyledi:
“Türkiye bilindiği gibi 20123 hedeflerine kilitlendi. 2023 yılında dünyanın ilk 10 ekonomisine girme hedefi olan Türkiye, 500 milyar dolar ihracat yapmak istiyor. Ayrıca gelişmiş ülke olmak istiyor. Gelişmiş ülke olmanın en önemlilerinden bir tanesi de ülkedeki okur yazarlığın seviyesidir. Bu seviyenin yükseltilmesi için yapılan çabaların yanındayız ve olmaya devam edeceğiz.”