Manisa Haberleri

MİLLETVEKİLİ ŞAHİN ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

Haber 01.05.2013 16:15 Çarşamba
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Halep Caddesi esnafını ziyaret etti.
Halep Caddesi’nde bulunan esnafları tek tek ziyaret eden Şahin, esnaf ve vatandaşlarla uzun süre sohbet etti. Esnafların sorun ve isteklerini dinleyen Şahin, kendisine iletilen sorunları not aldı.
Ziyaret sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Şahin, işçi sınıfının 1 Mayıs İşçi Bayramını tebrik ederek, “İşçi Bayramı’nın hayırlı bir gün olarak yad edilmesini arzu etmekteyiz. Bu konuda Sayın Başbakanımız ve ekibi her alanda olduğu gibi özgürlüklerin genişletilmesi ve demokrasinin yerleşmesi anlamında çok ciddi çalışmalar yaptı” dedi.
Şahin, iktidar tarafından işçilere verilen hakların, kazanılmış bir hak olarak değerlendirilmesinin yanlış olduğunu savunarak, şunları söyledi: “Taksim Meydanı 1977’deki 1 Mayıs törenleri sırasında karanlık eller tarafından 34 masum insanımız katledildi. 36 yıl aradan sonra geçen sene 1 Mayıs, iktidarımız tarafından bayram olarak edildi. Bunun yanında Taksim Meydanı işçi sınıfının bayramını kutlayacağı bir alana dönüştürüldü. Ama maalesef bunu kazanılmış bir hak olarak görenlerin dikleşmeye yönelik açıklamalarına şahit olduk. Her alanda olduğu gibi bu alanda da başta Başbakanımız ve ekibi ellerini değil, bedenlerini taşın altına koyarak bu hakkı, insanlara hak ettikleri için verdiler. Ama bugün bakıyorum takdir edeceklerine yine bir muhalefet anlayışı içerisinde iktidara karşı çok ciddi bir duruş sergilemeye çalışıyorlar.”
İşçi bayramının birçok ilde olaysız kutlanmasının sevindirici olduğunu ifade eden Şahin, “1 Mayıs İşçi Bayramı’nın Malatya ve birçok ilde olaysız kutlandığına şahit olduk. Buda bizim için iftihar edici bir gelişmedir. Ama yine muhalefetin genel başkan yardımcısı ve milletvekillerinin polise karşı gösterdiği tavrı kınıyorum. Yani demokratik bir hak istenecekse, onunda usul ve seviyesi vardır. Bu ilkeli bir duruşu gerektirir. Şiddete başvuran anlayışı kınıyorum ve aklıselim davranılması gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.