Manisa Haberleri

ARBORETUMDA PROBLEM AŞILDI

Haber 01.05.2013 17:01 Çarşamba
Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, 1/25 binlik planda yapılan revizenin ardından arboretumdaki inşaat çalışmasına en geç eylül ayına kadar başlanabileceğini söyledi.
Koçal, gazetecilere yaptığı açıklamada, turizm tesisleri yapılması planlanan eski arboretum alanındaki yaşanan gelişmeler hakkında bilgi verdi. Mahkeme kararıyla iptal edilen imar kararıyla ilgili sıkıntıyı aştıklarını kaydeden Koçal, “Problem yok. Şu anda aynı planlar geçerli. 25 binlik plan bakanlık tarafından revize edildi, iş bitti. Sadece mahkeme kararının binlik planlarla ilgili problemi olmadığını meclise deklare edeceğiz. Oradaki zaten 25 binlik plana itirazdı. 25 binlik plan gerekçesiyleydi. Bakanlık bunu düzelti” ifadesini kullandı.
Koçal, inşaatların ne zaman başlayacağı yönündeki soruya ise, “Artık burada inşaatların başlaması ihaleleri kazanan firmalara bağlı. Şimdi şurada şöyle bir problem var: Birkaç tane mülkiyet sahibi. Onlar müştereken tek bir proje yapması üzerine bir düşünce var. Ayrı ayrı da çalışma yapabilirler. Onu belirlemeye çalışıyorlar. Bu neticede ticari bir şey. Ayrı da yapsalar birleşik de yapsalar bizim kriterlerimiz belli. Tahmin ediyorum bunun kararını kısa zaman içinde verirler. Benim beklentim ağustos, eylül gibi inşaatın başlaması. Neticede Yalova kazandı”.