Manisa Haberleri

ANTALYA’DA ASFALT ERİTEN SICAKLAR

Haber 01.05.2013 17:16 Çarşamba
Gazipaşa İlçesinde, hava sıcaklığının 35 dereceye ulaşması hayatı olumsuz etkiledi. D-400 Karayolunda asfalt eridi. Araç lastiklerine ve yayaların ayakkabılarına yapışan erimiş asfalt zor anlar yaşattı.
1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı dolayısıyla tüm resmi kurum ve kuruluşların kapalı olması vatandaşlarda hafta sonu etkisi yaptı. Soluğu piknik alanlarında ve Selinus Plajında alan vatandaşlar, tatilin keyfini çıkardı.
Üniversite öğrencisi Ümit Hakverdi, tatili fırsat bilerek arkadaşlarıyla birlikte sahile geldiklerini söyleyerek, “1 Mayıs işçi gününden dolayı bugün okullar tatil Hava çok sıcak ve evde durulacak gibi değil. Bu nedenle arkadaşlarla birlikte denize geldik. Burada olmaktan çok mutluyuz” dedi.
Bir diğer üniversite öğrencisi Yağmur Aydoğan Demir de havaların çok sıcak olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Arkadaşlarla birlikte bir çılgınlık yapalım ve denize gidelim dedik. Yürürken bile çok terliyoruz. Hava çok sıcak ama deniz suyu soğuk. Bu yıl ilk kez denize girdik. Deniz sezonunu açmış olduk.”
Lise öğrencisi Mehmet Şen bu yıl ilk kez denize girdiklerini dile getirirken Alman uyruklu Johanna ise havaların çok sıcak olduğunu, bu nedenle soluğu denizde aldıklarını söyledi.
Tatilci Fatma Sarıtaş ise, 1 Mayıs’ta deniz sezonunun açılmasından dolayı oldukça memnun olduklarını belirtti. Bu yaz sezonunda denize bir ay önce girmeye başladıklarını dile getiren Sarıtaş, “Deniz suyu soğuk ama bundan şikayetçi değiliz. Sık sık denize geleceğiz” dedi.
Selinuz Plajı piknik alanında mangal yapan vatandaşlarda hallerinden bir hayli memnun gözüktü. Deniz sezonuyla birlikte mangal sezonunun da açıldığını belirten mangalcılar, erken açılan deniz sezonunun yazın çok sıcak ve çetin geçeceğinin işareti olduğunu belirtti.
Meteoroloji yetkilileri, vatandaşları sıcak havalara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.