Manisa Haberleri

CHP KIRKLARELİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI VARDAR:

Haber 01.05.2013 17:30 Çarşamba
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Şahabettin Vardar, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Ata’mızın huzuruna çıkarak çelenk bıraktık diye kabahatler kanunundan dolayı 182 TL para cezası kesildi” dedi.
CHP Merkez İlçe Yönetimi, Babaeski İlçe Yönetimi ve Kofçaz İlçe Yönetimi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti ile Atatürk Anıtı’na çelenk sundukları için para cezası uygulanmıştı. CHP Merkez İlçe Babaeski ve Kofçaz İlçe Yönetimleri Kırklareli İl Başkanlığında, Merkez İlçe Başkanı Şahabettin Vardar, yaptıkları ortak basın açıklamasında, "23 Nisan 2013 Türkiye Cumhuriyetimizin kazanımlarını korumak ve savunmak adına, Uşu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nden güç alarak, Ata’mızın huzuruna çıkıp çocuklarımızı için, ulusal egemenliğimiz için sunduğumuz çelenk dolayısıyla cezalandırıldık. Verilen bu cezayı Ata’mızın İzmir’e giderken, padişahın idam fermanını bir çiçek buketi olarak boynunda taşıdığı gibi gururla ve onurla taşıyacağız. Kendini padişah zannedenlerin buyurduğu fermanlar, ne Türkiye Cumhuriyeti sevdamızın, ne Türk olmaktan duyduğumuz gururun ne de Mustafa Kemal Atatürk aşkımızın önünde engel olamayacaktır. Gücümüzü sizden alıp, yüreğimizle, sizler için sizlerle beraber mücadeleye devam edeceğiz” dediler.
Yapılan basın açıklamasına, CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, Merkez İlçe Başkanı Şahabettin Vardar, Babaeski İlçe Başkanı Ozan Yetkin Hazar ve partililer katıldı.