Manisa Haberleri

MÜZİK YARIŞMASI’NDA EN İYİ ORKESTRA SEÇİLDİ

Haber 01.05.2013 18:03 Çarşamba

Vodafone Freezone 16. Liselerarası Müzik Yarışması'nın finalinde Salihli Anadolu Lisesi öğrencileri en iyi “Orkestra” dalında birinci olurken, en iyi “Kız Solist” dalında da Merve Alp ve Cemre Şengül birlikte üçüncü seçildiler.

\r\n


\r\nİstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapılan ve Kral Pop ekranlarından canlı yayınlanan yarışmaya bu yıl Türkiye'deki 53 ayrı ilden 424 okul başvurdu. Türkiye'nin en kapsamlı liselerarası müzik yarışmasının finaline kalan 24 lise, arasından Salihli Anadolu Lisesi iki ödülle birden Salihli’ye döndü.
\r\nSalihli’ye başarıyla dönen öğrenciler İlçe Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay ile İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek’i ziyaret ettiler.
\r\nKaymakam, Belediye Başkanı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

\r\n


\r\nAnadolu Lisesi Okul Müdürü Halil İbrahim Yaren, çocukları bu yarışmaya hazırlayan Müzik öğretmeni Şebnem Coşkun ve Danışman öğretmen Onur Tiryakioğlu'na teşekkür etti.
\r\nYarışmaya Şebnem Ferah’ın “Çakıl Taşları” isimli parçasıyla katıldıklarını belirten Müzik öğretmeni Şebnem Coşkun, “Öğrencilerimin hepsi müzik eğitimi alıyor. Yarışmaya iyi hazırlandık ve başarı elde ettik. Hepsini yürekten kutluyorum” dedi.