Manisa Haberleri

KAYSERİ’DE 1 MAYIS KUTLANDI

Haber 01.05.2013 18:26 Çarşamba
Kayseri’de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü birçok dernek, sendika ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla kutlandı. Mimar Sinan Parkı’nda başlayan kutlamalara binlerce vatandaş ve işçi katıldı.
Kutlamalara katılan DİSK Birleşik Metal İş Sendikası Anadolu Şube Sekreteri Satışmış Yılmaz, Büro Emekçileri Sendikası Kayseri Şube Başkanı Özdal Yıldırım ve Türk -İş Kayseri Bölge Temsilcisi Rifat Pekkan konuşma yaptı.
DİSK Birleşik Metal İş Sendikası Anadolu Şube Sekreteri Satışmış Yılmaz, “Burada yapılan haksızlıklara tepki için toplandık. Gerçektende işçilerin ulusal ve uluslar arası düzeyde maruz kaldığı sömürü çarkı, Kayseri’deki vahşi kapitalistler eliyle daha da hızlı çevriliyor. Hangi işçi ile konuşsak benzer bir manzara çıkıyor karşımıza” diye konuştu.
Büro Emekçileri Sendikası Kayseri Şube Başkanı Özdal Yıldırım ise, “Bugün dünyanın dört bir yanında işçiler, emekçiler, yoksul köylüler, yüreği emekten yana atan tüm toplumsal kesimler mücadeleyi, dayanışmayı, birliği alanlara taşıyor. Bugün kapitalizmin içinde bulunduğu krizle tarih yeniden bir dönüm noktası yaşıyor” ifadelerini kullandı.
Türk -İş Kayseri Bölge Temsilcisi Rifat Pekkan da, “Emekçiler emeğinin uğradığı haksızlığa karşı hep birlikte sesini yükseltiyor. Güvensiz çalışma biçimlerine, adaletsizliklere isyan ediyoruz. İşsizliğe, yoksulluğa isyan ediyoruz. 8 saatlik çalışma uğryna canından olan işçi kardeşlerini anarken tüm dünyada hala böyle bir çalışma koşullarının olduğuna isyan ediyoruz” şeklinde konuştu.