Manisa Haberleri

AB BAKANI BAĞIŞ:

Haber 01.05.2013 21:43 Çarşamba
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, “Türkiye’deki çarpık muhalefet zihniyeti, 1 Mayıs’ın 1980 öncesinde olduğu gibi kanlı olması için elinden geleni ardına koymadı. Her türlü provokasyonu ortaya koydu” dedi.
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde AK Parti Üsküdar Siyaset Akademisi’nde “Deneyim ve Vizyon Paylaşımı” konulu derse katıldı. Ders öncesi basın mensuplarının İstanbul’daki 1 Mayıs olayları ile ilgili sorularını yanıtladı. Türkiye'deki çarpık muhalefet zihniyetinin her türlü provokasyonu ortaya koyduğunu söyleyen Bağış, “Maalesef Türkiye’deki çarpık muhalefet zihniyeti, 1 Mayıs’ın 1980 öncesinde olduğu gibi kanlı olması için elinden geleni ardına koymadı. Her türlü provokasyonu ortaya koydu. İşçilerimizi 30 metre çukurların olduğu Taksim Meydanı’nda büyük bir sıkıntıya sokmak istedi. Ama İstanbul Emniyeti mümkün olduğu kadar vatandaşlarımızla direkt fiziksel temas kurmama çabasını ortaya koyarak, çok daha vahim olayları engelliyebilmek için muazzam bir mesai ortaya koydu. Performans ortaya koydu” diye konuştu.
1 Mayıs’ın AK Parti tarafından işçiler için tatil ilan edildiğini hatırlatan Bağış, “Gönül isterdi ki 1 Mayıs gerçekten emek ve işçi bayramı olsun. Gerçekten 1 Mayıs’ı işçilerimizin o tatil günlerini ki, AK Parti iktidarında kendilerine verilen bir tatildir. Kendileri için tatil günü ilan edilmiştir. Doya doya kutlasınlar, aileleriyle dinlensinler, pikniklere gitsinler, bunu bir coşkuyla kutlasınlar. Maalesef kimi çevreler işte özellikle Türkiye’nin ana muhalefet partisi, çarpık yaklaşım zihniyeti bunu tartışmalı hale getirdi. Seneye inşallah bu hataya düşülmez, gerçekten 1 Mayıs'ı ana muhalefetiyle, işçisiyle, memuruyla hep beraber kadınıyla, erkeğiyle bir emek bayramı olarak kutlar ve 1 Mayıs’ın hazzını alabiliriz” dedi.