Manisa Haberleri

VİRANŞEHİR KANAAT ÖNDERLERİ KUTLU DOĞUM İÇİN BİR ARAYA GELDİ

Haber 02.05.2013 09:31 Perşembe
Viranşehir İlçesinde kanaat önderleri Kutlu Doğum programı için Çağlayan Baran Koleji'nde bir araya geldi.
Birçok aşiretin önderlerinin bir araya geldiği yemekte birlik ve beraberlik mesajı verildi. Yemeğe katılan Mehmet Çiftçi, kainatın yüzüsuyu hürmetine yaratıldığı Hz. Peygamberin sevgisi sayesinde farklı görüşteki insanların araya geldiğini söyledi. Çiftçi, bu tür organizasyonlar sayesinde bir araya geldikleri için çok mutlu olduklarını belirterek, “Hz. Peygamber (sav)’ın hatırı için bir araya geldik. Bu tür programların yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bizler Allah’ın nuru HZ. Muhammed (sav) için birlikteyiz. İnsanlığa hizmet etmek için bu tür vakıfların ilerlemesi lazım geliyor. Bu çalışmalar çok güzel. Organizasyonların dünyaya yayılması sevindiricidir. Hoca efendinin tavsiyeleri ile dünyaya yayılan bu hizmetleri destekliyoruz. Dünyada açılan her Türk Okulu insanlığa büyük hizmet vermektedir. Destekliyor ve teşekkür ediyorum” Şeklinde konuştu
İşadamı Hüsnü Korkmaz da yaptığı konuşmada, hizmete hizmetkar olmayı bir şeref olarak gördüğünü dile getirerek insanları duygulandıran bu organizasyonların artarak devam etmesi dileğinde bulundu.
Programa Katılan Salih Diken ise kutlu doğum için kendilerini bir araya getirdiği için katılımcılara teşekkür ettiğini belirterek memnuniyetini dile getirdi. Viranşehir ilçesinin geleceği için hep çalışacaklarını, buna da mecbur olduklarını söyledi.
Abdurrezzak Yıldız Çağlayan da, Baran Koleji'nin bu tür hizmetlere de öncülük ve aracılık etmesinin sevindirici olduğunu dile getirerek toplumsal birlikteliğin sağlanması için hayırlı hizmetlere ihtiyaç olduğunu ifade etti. Çağlayan, bölgenin ittifak ve barışa ihtiyaç duyduğunu, bu barışın da dünyanın dört bir tarafına gitmesi dileğinde bulundu.
Programa katılan misafirler Hz. Peygamber’in hayatı ve hadisleri ile ilgili gösterimin arkasında birlikte yemek yedi. Katılan misafirlere Kutlu Doğum ile ilgili hediyeler verildi.