Manisa Haberleri

KANTİN İŞLETMECİLERİNE HİJYEN EĞİTİMİ

Haber 02.05.2013 09:50 Perşembe
Antalya'nın Manavgat ilçesinde Hijyen Yönetmeliği'nde yapılan mevzuat değişikliği dolayısıyla okullarda faaliyet gösteren kantin işletmecilerine yönelik eğitim semineri düzenledi.
Yönetmelik gereği, kantinlerde üretilen ürünlerin hijyen kurallarına uygun olması ve çalışanların da bu kurallarla ilgili eğitimden geçmesi gerektiğini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Kılıç, “Mevzuat çerçevesinde okul kantinlerinde çalışan arkadaşlarımıza Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı uzman personelleri tarafından hijyen eğitimi verildi. Eğitimi tamamlayan 96 kişiye Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Dallı, İl Halk Sağlığı Müdürü Doktor Murat Özdemir ve İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay imzalı katılım belgelerini verdik" dedi.
İki gün süren eğitim seminerinde gıda güvenliği, hijyen esasları, gıda mevzuatı gibi gıda satışına yönelik konuları ele alındığını belirten Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Birol Tuncel ise, "Kantin işletmecileri eğitim sonunda sınava tabii tutuldular. Bu sınavda başarı gösterenlerin katılım belgeleri verildi" diye konuştu.