Manisa Haberleri

BAŞKAN TUNA, İŞÇİLERLE BİRLİKTE HALAY ÇEKTİ

Haber 02.05.2013 09:55 Perşembe
Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde düzenlenen etkinliğe katıldı. Etkinlikte işçilerle halay çeken Başkan Tuna, işçilerin 1 Mayıs Bayramı'nı kutladı.
Toroslar Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, etkinliğe Başkan Tuna'nın yanı sıra belediye meclis üyeleri, Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Gülgen ve Yönetim Kurulu üyeleri, mahalle muhtarları, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri, işçiler ve aileleri katıldı. Etkinlik Toroslar Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterileri ile başladı.
Gösterinin ardından konuşan Belediye Başkanı Tuna, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlayarak, "Aldıkları her kuruşu emeğiyle alın teriyle nasırlı elleriyle kazanan bu değerli çalışanlarımız hem iş barışının sağlanması noktasında kendi sosyal haklarını hem de geçimlerini idame ettirecekleri maddi kaynaklarını hak ve hukuk ölçüsünde alması gerekir” dedi.
Toroslar Belediyesi olarak ortaya koydukları tüm projelerde belediye çalışanlarının emeklerinin olduğunun altını çizen Tuna, "1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlama polise taş atmak ve etrafı yakıp, yıkmak değildi. Belediyemizin projelerinin gerçekleşmesinde emek sarf eden işçilerimizin hakkını inkar etmek aymazlık olur. İşçilerin bizim bugün kutladığımız şekilde demokratik platformlar ölçüsünde haklarını talep etmeleri gerekir. Bu duygularla bayramı bayram tadında kutlamanızı diliyor, hepinizin bayramını tebrik ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Başkan Tuna, halay ekibi eşliğinde işçilerle birlikte halay çekti. Ayrıca etkinlikte Tuna'ya, işçiler tarafından hazırlanan ve üzerinde kendi maskı ile Toroslar’a kazandırdığı hizmetlerin yer aldığı bir kaide hediye edildi.