Manisa Haberleri

KARŞIYAKA’DA 2. VERDİ GECESİ

Haber 02.05.2013 10:46 Perşembe
Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesi'nde Verdi Geceleri sürüyor. Dünyaca ünlü İtalyan besteci Giuseppe Verdi’nin 200. doğum yılı nedeniyle düzenlenen ilk konser büyük beğeni alınca, ikincisi de hazırlandı. Yarın akşam (3 Mayıs) saat 20.30 gerçekleşecek konserde, Devlet Opera ve Balesi sanatçıları sahne alacak.
Giuseppe Verdi’nin kazandırdığı çok sayıda operası bulunuyor. Yüzlerce yıl geçmesine rağmen besteleriyle sanatseverlerin her zaman saygıyla andığı Verdi, ikinci konserde farklı eserleriyle anılacak. Gecede İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdürü soprano Aytül Büyüksaraç, Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Mehlika Karadeniz, İstanbul Devlet Opera ve Bale sanatçılarından mezzosoprano Aylin Ateş ve Antalya Devlet Opera ve Balesi solistlerinden bas Umut Tarık Akça, piyanoda ise Ankara Opera ve Balesi sanatçısı Aylin Özuğur sahne alacak.
Karşıyakalı sanatseverler için özel olarak hazırlanan ve iki bölümden oluşan programda; Requiem, Don Carlo, Simon Boccanegra, Il Trovatore, Macbeth, Il Corsaro, La Forza Del Destino ve Rigoletto operalarından arya ve düetler seslendirilecek.
Konserin davetiyeleri Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi'nden sağlanabilecek. Tiyatro sahnesinin irtibat numarası ise (0232) 330 64 04.