Manisa Haberleri

DOĞUMA HAZIRLIK KURSU BAŞLIYOR

Haber 02.05.2013 11:36 Perşembe
Hamilelik sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanması ve bebeğin bakımına dair pek çok sorunun yanıtını arayan anne adayları için “Memorial Doğuma Hazırlık Kursu” başlıyor.
40 hafta süren hamilelik yolculuğunda, anne adaylarının bilinçli ve mutlu bir hamilelik dönemi geçirmeleri için düzenlenen Memorial Doğuma Hazırlık Kursları halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Memorial Doğuma Hazırlık Kursu; Memorial Antalya Hastanesi’nde 4 Mayıs’ta başlıyor.
Kursun birinci haftasında gebelik oluşumu, gebelik süresince anne adaylarında meydana gelen fizyolojik değişiklikler, gebelik süresince risk oluşturabilecek durumların ele alınacağı, gebelik süresince oluşabilecek cilt sorunları ve tedavi yöntemlerinin anlatılacağı bildirildi.
Kursun ikinci haftasında ise, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından katılımcılara anne karnındaki bebeğin gelişimi, takibi, gebelik süresince yapılması gereken testler ve doğum hakkında bilgiler verileceği, anestezi doktorunun da doğum ağrısını azaltıcı yöntemleri katılımcılarla paylaşacağı kaydedildi.
Memorial Doğuma Hazırlık Kursu’nun üçüncü haftasında gebelik süresince ortaya çıkabilecek duruş ve yürüyüş bozukluklarını önlemek ve rahat bir doğum süreci geçirmek amacıyla uygulamalı gebelik egzersizlerinin anlatılacağı, egzersizlerin yanı sıra; anne adayına gebelik süresince dengeli ve yeterli beslenme hakkında beslenme ve diyet uzmanları tarafından bilgilendirme yapılacağı ifade edildi.
Eğitimin son haftasında da erken doğum durumunda alınabilecek tedbirler, bebek doğduktan sonraki süreçle ilgili bebeğin beslenmesi, anne sütü ve emzirmenin önemi, bebeklik ve çocukluk dönemi aşıları ile bebek bakımı ile ilgili pratik bilgiler verileceği belirtildi.
Her Cumartesi saat 14:00 - 16:00 Memorial Antalya Hastanesi Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan kurs ile ilgili olarak 444 7 888 numaralı telefondan bilgi alınabileceği kaydedildi.