Manisa Haberleri

MAHALLE SAKİNLERİNDEN BATAKLIK TEPKİSİ

Haber 02.05.2013 12:00 Perşembe
Van’ın İstasyon Mahallesi sakinleri, sağlık ocağı ve taziye evinin yanında bulunan bataklığın insan sağlığını tehdit ettiğini belirterek duruma tepki gösterdiler.
6 No’lu Sağlık Ocağı ile taziye evi yanında bulunan ve yıllardır kapatılmayan bataklığın sağlığı tehdit ettiğini söyleyen vatandaşlar, yetkililerin konuya duyarlı olmalarını istedi. Yağmur ve kanalizasyon sularının alanda biriktiğini belirten mahalle sakinlerinden Rahmi Arslan, “Bataklığın yanında sağlık ocağı ve taziye evi bulunuyor. Bu görüntü hem sağlık açısından sakıncalı hem de görüntü bakımından göze hoş gelmiyor. Yetkililerin bu sıkıntımızı gidermesini istiyoruz” dedi.
İbrahim Cenk adlı vatandaş ise, mevcut alanda çocukların oynadığını ifade ederek, “Sağlık ocağına günde yaklaşık 500 kişi gelip gidiyor. Bunun yanında çocuklarımız akşama kadar bu alanda oynuyor. Onlar mikropların ürediği bu bataklıktan bulaşacak hastalıklarla karşı karşıyadır. Aynı zamanda kokudan ve bataklığı dolduran kurbağalardan dolayı balkonlarımızda oturamıyoruz. Yaz mevsimi olması itibariyle bu sıkıntı daha da büyüyor. Yetkililerden bu sorunumuzun çözülmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.