Manisa Haberleri

YILDIRIM BEYAZIT SOSYAL KONUTLARI BU YIL TESLİM EDİLECEK

Haber 02.05.2013 12:04 Perşembe
Melikgazi ilçesi Yıldırım Beyazıt Mahallesinde devam eden sosyal konut inşaatını gezerek incelemelerde bulunan Melikgazi Belediye Başkan Memduh Büyükkılıç, 23 dairelik sosyal konutların bu yıl içerisinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edileceğini bildirdi.
11 katlı ve 23 dairelik sosyal konutların 2012 yılında temelinin atıldığını hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, her katta 2 daire olan ve tek blok üzerinden inşa edilen sosyal konut dairelerin doğalgaz ısıtmalı olduğunu ve binada çift asansör bulunduğunu belirtti.
Yıldırım Beyazıt Sosyal Konutların ihale bedelinin 1.5 milyon TL olduğunu ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları kaydetti:
''Melikgazi Belediyesi olarak kentsel dönüşüm projesini 15 yıldır uyguluyoruz. Gecekondu bölgelerindeki arsa sahiplerini nakit para, arsa, dükkân veya daire öneriyoruz. En çok tercih edilen ise daireler oluyor. Çünkü mülk sahipleri hazır ve her türlü konfor ve sosyal donatımı olan sosyal konutlardaki daireleri tercih ederek hemen oturarak keyfini ve rahatlığının tadını çıkarıyor. Bu amaçla inşa edilen Yıldırım Beyazıt Mahallesinde yapımı devam eden 23 dairelik sosyal konutlar bu yıl tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecektir.''
Başkan Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak 15 yıldır 2535 daire inşa ederek kentsel dönüşüm projesi kapsamında değerlendirdiklerini ve bugün bu çalışma ile Melikgazi’nin planlı imarlaşma, modern şehircilik ile fiziki yapısının değiştiğini ve örnek alındığını sözlerine ekledi.