Manisa Haberleri

KEMALİYE’DE YOL SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Haber 02.05.2013 15:54 Perşembe
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Arifiye'de gerçekleştirdiği asfalt çalışmaları ile vatandaşların yüzünü güldürdü. Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, "Kemaliye'de yaptığımız çalışmayla 4 km yol boyunca toplam 5 bin 500 ton asfalt döktük" dedi. Kemaliye Mahallesi Muhtarı Yılmaz Küpçü ise 4 yıldır devam eden yol sorunlarının çözüldüğünü belirterek Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi asfalt sezonunu açtı ve ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleştirdiği asfalt çalışmalarını hızlandırdı. Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar asfalt çalışmalarının Arifiye etabı ile ilgili bilgi verdi. Oktar, "Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak Arifiye'de asfalt sorununu gelen talepler doğrultusunda önemli ölçüde çözüme kavuşturduk. Hanlı ve Açmalar Mahallelerinde 9 bin 500 ton asfalt döktük. Daha sonra Kemaliye Mahallesi'nde bir çalışma yaparak 4 km yol üzerinde 5 bin 500 ton asfalt döktük. Hacıköy ve Şükriye Mahalleleri girişine kadar asfalt çalışmasını tamamladık. Bu çalışmalarımızla Arifiye'de asfalt sorunu önemli ölçüde ortadan kaldırıldı. Diğer ilçelerimizde ihtiyaçlar doğrultusunda çalışmalarımız devam edecek" diye konuştu.
Kemaliye Mahallesi Muhtarı Yılmaz Küpçü, mahallelerindeki yol sorununu ortadan kaldıran Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti. Küpçü, "Mahallemizde 4 yıldır büyük bir sorun vardı. Asfalt ihtiyacımızı ve taleplerimizi Arifiye ve Büyükşehir Belediyelerimize ilettik. Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı çalışmayla sorunumuz tamamen çözüldü. Mahallemiz çok güzel oldu. Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.