Manisa Haberleri

AVRUPALI ÖĞRENCİLER, BAŞKAN KOCAMAZ’I ZİYARET ETTİ

Haber 02.05.2013 15:59 Perşembe
Mersin’in Tarsus İlçe Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Avrupalı gençlere dünya barışına katkı sunmalarını istedi.
Kültürel arasındaki önyargıların yıkılmasında, kültürel tanıma sürecinin ve Gençlik Değişim Projeleri’nin öneminin akademik düzeyde ele alınacağı proje kapsamında ülkeye öğrenciler gelen toplam 33 öğrenci Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı ziyaret etti.
Türkiye, İtalya, Polonya, Romanya, İngiltere ve Bulgaristan’dan oluşan öğrencilere Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus’un hakkında bilgi verdi. Kocamaz, “Bu evrende hayat sadece dünyada var. İnsanlarında dünyanın dışında gidebilecekleri başka bir yer yok. Dolayısıyla kavgayla, dövüşle bu kaynakları yok etmekten ziyade hiçbir şekilde israf etmeden ortaklaşa kullanma mecburiyeti vardır. Yeni nesil inşallah kendilerinden öncekiler gibi kavgayla, dövüşle uğraşmadan bu dünyayı barış içerisinde paylaşır. Sizlerin dünya barışına mutlaka katkı sağlamamız gerekiyor. Biz dünyayı sizlerden ödünç aldık. İnşallah ilerdeki yaşlarınızda tekrar Tarsus’a gelirsiniz ve bizde sizleri Tarsus’ta ağırlamaktan mutluluk duyarız” dedi.
Projede gerek kültürlerini tanıtma, gerekse diğer kültürler hakkında bilgi sahibi olma olanağı bulduklarını ifade eden öğrencilerden İpek Gamze Kılınç ve Cem Akkaya, Tarsus’ta kültüre tanıtımımı açısından da son derece önemli olan proje çerçevesinde ayrıca çalışma ziyaretleri, üniversite ve yerel yönetim ziyaretleri gerçekleştirdiklerini dile getirdiler.