Manisa Haberleri

19 MAYIS HALKLA İÇ İÇE KENTİN HER YERİNDE KUTLANACAK

Haber 02.05.2013 16:07 Perşembe
15-21 Mayıs 2013 tarihleri arasında kutlanacak Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında İl Merkez ve İlçelerde görev yapan idareciler, antrenörler ve il temsilcileriyle hazırlık toplantısı yapıldı.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı başkanlığında düzenlenen toplantıya Spor Şube Müdürü Hüseyin Yaşar Sarıkaya, Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Yenigün ve Okul Sporları Şube Müdürü Ömer Faruk Dursun, idareciler ve antrenörler katıldı. Bu yıl 15-21 Mayıs Gençlik ve Spor Haftası etkinliklerinin geçmiş yıllardan farklı olarak halka açık mekanlarda yapılacağını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Gençlik Haftası nedeniyle yapılması planlanan etkinlikler hakkında bilgiler verdi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Faruk Dursun ise, il merkezi ve ilçelerdeki kadrolu, sözleşmeli ve hizmet alımı antrenörlerle ve il temsilcilerine etkinlikler hakkında görsel sunumla bilgiler verdi.
Toplantıda, gençlerin bireysel yeteneklerini ön plana çıkarttıkları ve takım ruhlarını ortaya koydukları, almış oldukları sanatsal, kültürel ve sportif eğitimlerini ailelerine ve halka gösterebilme şansı yakaladıkları, milli değerlerin ve sorumlulukların ortaya çıktığı ve her yıl geleneksel olarak kutlanabilecek bir format içerisinde Gençlik Haftası kutlama programının gerçekleştirileceği ve bu konuda çalışmaların yapıldığı anlatıldı.