Manisa Haberleri

MALATYA’DA SOKAK BASKETBOL’U TURNUVASI DÜZENLENECEK

Haber 02.05.2013 17:12 Perşembe
Basketbol Malatya İl Temsilcisi Nail Değirmenci, Sokak Basketbol’u Turnuvası’nın bir ayağının Malatya’da gerçekleştirileceğini kaydederek, turnuvaya katılımın 30 Mayıs’ta sona ereceğini söyledi.
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından Türkiye genelinde yapılacak olan Sokak Basketbol’u Turnuvası’nın bir ayağının Malatya’da gerçekleştirileceğini ifade eden Değirmenci, "1-2 Haziran tarihlerinde çevre illerinde katılımıyla Malatya’da bölge şampiyonasını gerçekleştireceğiz. Turnuvanın statüsü hazırlandı. Yıldızlar, büyükler ve gençler kategorilerinde 32’şer takım Sokak Basketbol’u Turnuvasını yapacağız. Burada birinci olan takımlar İstanbul düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasına katılacak” dedi.
Değirmenci, turnuvaya son katılım tarihinin 30 Mayıs olduğunu belirterek, “TBF 3x3 Türkiye Turu 5.ayağı 1-2 Haziran tarihlerinde tüm sporculara açık olarak Malatya’da AVM’nin açık sahalarında yapılacaktır. Turnuvaya katılmak isteyenlerin 30 Mayıs’a kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor. Turnuvanın FIBA kaydı oluşturuldu. Buna göre Erkekler müsabakaları Büyükler, Gençler ve Yıldızlar olarak 3 kategoride oynanacak her kategoriye en fazla 32 takım kayıt yaptırabilecek. Kadınlar müsabakaları da Büyükler, Gençler ve Yıldızlar olarak 3 kategoride oynanacak her kategoriye en fazla 8 takım kayıt yaptırabilecek şekilde hazırlandı” diye konuştu.
Turnuvaya katılmak isteyenlerin yapacakları işlemler ise şöyle:
“Her sporcu ilk adım olarak Tescil başvuru formunu bilgisayarda dolduracak. Sonra yazıcıdan bilgisayar çıkışı alınarak fotoğraf eklenecek ve il temsilciliğince imzalanacak. 3x3'e katılacak tüm sporcular için bu uygulama yapılacak. Daha sonra takım başvuru formu doldurulacak ve imzalanacak. Bu iki belge tüm katılanlardan toplandıktan sonra en kısa zamanda TBF’ye gönderilecek. Tescil başvuru formu olmayan imzalanıp onaylanmayan kimse turnuvaya katılamayacak. Turnuva başlangıcından 1 gün öncesine kadar kayıt yapılacak. Bu turnuva FIBA tarafından uluslararası platformda tanındığı için tüm sporcuların FIBA sitesinde profil oluşturması gerekiyor.”