Manisa Haberleri

1 Mayıs’ı Çanakkale’de Coşkuyla Kutladık

Haber 02.05.2013 17:17 Perşembe

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı sendikalar 1 Mayısı Çanakkale’de kutladı. Manisa Eğitim Bir-Sen ve diğer Memur-Sen’e bağlı sendikalar 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramını kutlamak için Çanakkale’deydi. Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu, yönetim kurulu üyeleri İlyas Şen, Mehmet Akış, Erhan Çiftçi ve diğer Memur-Sen Sendika Başkanları ve üyeleri de kutlama için Çanakkale’deydi.

\r\n

Kutlamada Genel Başkan Ahmet Gündoğdu bir konuşma yaptı. Memur sen genel başkanı Ahmet Gündoğdu konuşmasında ülkenin birlik ve beraberlik konusuna değindi. Gündoğdu:

\r\n

Bugün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde, emeğin değerini korumak, ekmeğimizi çoğaltmak, hakça paylaşmak, birliğimizi ve kardeşliğimizi haykırmak için Çanakkale’deyiz.

\r\n


\r\nBiz medeniyetimizin destanıyız, Çanakkale Ruhunun bedenleriyiz. Biz Seyyid Onbaşı’nın, Yahya Çavuş’un yolunun yarenleriyiz. Biz Evlatlarına Ya Şehit ol Ya Gazi diyerek, Çanakkale’yi geçilmez kılan anaların, bugünkü ciğer pareleriyiz. Biz kardeşliğin, inanmışlığın, adanmışlığın zirvesiyiz.

\r\n


\r\n1 Mayısı anlamlı kılan “emek” ve “dayanışma” kavramlarıdır. Çanakkale her iki kavramın da zirve yaptığı, insanı ve imanı duruşlara zemin olmuş bir coğrafyadır. Memur-Sen, kardeşlik hukukunun yaşayan modelidir. Ülkemiz tam otuz yıldır teröre mekan yapılmak isteniyor. Gencecik fidanlarımız, bölücülük üzerinden türetilen, uluslararası şebekeler tarafından desteklenen, terör belasını sona erdirmek için şehit oluyor, şehit ediliyor, şehit olmaya devam etsin, analar ağlasın, çocuklar yetim kalsın isteniyor. Biz, milletin birliğine, kardeşliğine ve huzuruna kast eden terör belasının sona ermesi için dün olduğu gibi bugünde sorumluluk alıyoruz. Akil insanlar heyetinde niye yer aldığımızı sorgulayanlar, kendi zihinlerindeki ihanet zehrini bize bulaştırmaya çalışanlar, yargılanacaksınız, hesap vereceksiniz diyerek bizi tehdit ettiğini sananlar var.
\r\nAkıl yoksunu, izan yoksulu mahfillerin saldırısı doğru yolda olduğumuza olan inanç ve kanaatimizi arttırıyor, işte bu yüzden, şehitlerimizin aziz hatıralarına halel gelmemesini, gazilerimizin ve şehit yakınlarımızın incitilmemesini, kırmızı çizgimiz ilan edip çıktığımız yola, inançla ve kararlılıkla devam ediyoruz. Dedi.
\r\n
\r\n