Manisa Haberleri

SARUHANLI’DA SULAMA SEZONU HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Haber 02.05.2013 17:22 Perşembe
Saruhanlı ilçesine faaliyet gösteren Sarıkız Sulama Birliği, önümüzdeki ay başlayacak olan tarımsal sulama sezonu için hazırlık çalışmalarını sürdürüyor.
Birlik Müdürü Alp Serdar Tuğsal, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede 100 bin dekara yakına araziye tarımsal sulama hizmeti verdiklerini belirtti. Bu yıl ki sulama sezonunun Haziran ayı içerisinde başlayacağını, sezona yönelik hazırlık çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Tuğsal, şu bilgileri verdi: “Bu yıl tarımsal sulama sezonunu rahat bir şekilde geçirebilmek için şimdiden çalışmalara başladık. Bu kapsamda su kanallarımızda temizlik ve yabancı ot mücadelesi yapıyoruz. Kanallarımızın 10 kilometrelik bölümünde ise beton atarak yenileme yaptık. Arazi yollarımızda ise tesviye çalışması başlattık. 500 kilometrelik arazi yolunu düzenleyeceğiz.”
Tuğsal, ilçedeki arazilere suyun temin edildiği Demirköprü barajındaki doluluk oranının yüzde 95’in üzerinde olduğunu, bu bakımdan bu yıl ki sulama sezonunda su yönünden bir sıkıntı beklenmediğini söyledi.