Manisa Haberleri

UKOSB YÖNETİM KURULU VALİ ERDEN’İ ZİYARET ETTİ

Haber 02.05.2013 17:21 Perşembe
Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden, Karma Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyelerini makamında kabul etti.
Uşak Deri (Karma) Organize Sanayi Bölgesi (UKOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Akif Küplemez, ziyarette yeni dönemde yapacakları çalışmalar hakkında Vali Mehmet Ufuk Erden’e bilgi verdi. Müteşebbis heyeti başkanı olarak bugüne kadar verdiği destekler nedeniyle Vali Erden’e teşekkür de eden Küplemez, Uşak sanayisinin ildeki istihdama ciddi katkı sağladığını da ifade etti. Uşak Deri Karma Organize Sanayi Bölgesi’nin Türkiye’de deri sektöründe önemli bir yere sahip olduğunu da ifade eden Akif Küplemez, “Bölgemizi bulunduğu noktadan ileri taşıyabilmek için desteğe ihtiyacımız var” dedi.
Vali Mehmet Ufuk Erden ziyaret nedeniyle yaptığı açıklamada sanayiciye destek olmaya devam edeceklerini söyledi. Ağırlığı deri olan ve bunun yanında tekstilde de önemli bir ivme yakalayan Karma Organize Sanayi Bölgesi’nin kent ekonomisi için önemine vurgu yapan Vali Erden, “ Organize sanayi bölgemizin ülke ekonomisine katkısı her geçen gün artıyor. Bu artış en basit şekliyle kullanılan enerji, doğalgaz, elektrik, su ve benzeri girdi rakamlarından anlaşılmaktadır. Amacımız ilimizdeki üretim ve istihdamı arttırmaktır. Bu artışı sağlamak için birlik beraberlik içerisinde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Uşak’ın ikinci büyük organize sanayi bölgesi olduklarını da ifade eden UKOSB Başkanı Akif Küplemez konuşmasında, “25 yıl önce müteşebbis heyet tarafından kurulan bölge yeni bir döneme girdi. İki yıllık eylem planı hazırladık. bölgemizi bulunduğu noktadan daha ileri noktalara taşımak için çalışacağız. Başarıya ulaşabilmek için Uşak halkının desteğine ihtiyacımız var” dedi.