Manisa Haberleri

GAZİANTEPSPOR HEDEFLEDİKLERİ PUANLA LİGİ BİTİRMEK İSTİYOR

Haber 02.05.2013 19:27 Perşembe
Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, takımın başına geldikten sonra yönetimle konuştuğu puana sezon sonunda ulaşmayı hedeflediklerini belirterek, transfer politikasında da temkinli davranacaklarını, geçen yıl transfer için harcanan paranın yarısıyla istedikleri kadroyu oluşturabileceklerini söyledi.
Teknik direktör Bülent Uygun Celal Doğan Tesisleri’nde düzenlediği haftalık basın toplantısında Galatasaray karşısında alınan mağlubiyete değinerek, “Galatasaray mağlubiyeti hepimizi üzdüyse bile iyi bir oyun çıkardığımızı düşünüyorum. İyi futbola rağmen mağlup olduk. Tabi dün dünde kalmıştır artık önümüzdeki maçlara bakacağız. Önümüzde Karabükspor maçı var. Bu maç ligin düşmesini ilgilendiren ve bizim konumumuzu belirleyecek bir maç. Kazanmak istiyoruz ve umarım kazanan taraf oluruz. Artık deplasman kazanma kültürüne de alıştık. O başarıyı yapabileceğimizi de gösterdik. Futbolcularımın bir çok şansızlık ve talihsizliklerle sakatlanan oyuncularımızın yerine görev alan arkadaşlar görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyor” dedi.
Teknik adam Uygun, takıma geldiğinde yönetimle konuştuğu puana ulaşmaya çalıştıklarını belirterek, “Bundan sonra kalan 3 haftada en iyi oyunlarını sergileyecekler. İlk geldiğimde 37-38 puanla ligde kalacakmış görüntümüz vardı. Ama ben en az 45 puan toplayabileceğimizi söylemiştim. O kısa sürede 45 puan mükemmel bir başarı görünüyordu. Ama bugün baktığımızda hemen hemen o hedefe yaklaştığımız bir ortamdayız. Bu puanı rahatlıkla yakalayabileceğimizi de düşünüyorum. Ligde taraftarlarımızı çok üzdük ama bundan sonra onları hep mutlu etmeye çalışacağız. Önümüzdeki sezonda iyi bir planlama ile daha iyi hazırlanarak Gaziantepspor’u hak ettiği Avrupa liglerine de taşıyacağız inşallah” diye konuştu.
Teknik direktör uygun hazırladıkları iki ayrı projeyi Cuma günü Gaziantep Valisi Erdal Ata’ya sunacaklarını ifade ederek, “Gaziantep Valimize projeleri sunacağız. Bu projeler istenirse 1 yıl içinde bitirilebilir. Akabinde de arzuladığımız Gaziantep’in futbolunu kurtaracak projeyi böylelikle hayata geçirmiş oluruz” şeklinde konuştu.
Teknik adam Uygun Galatasaray-Gaziantepspor maçında yaşanan olaylara da bir basın mensubunun sorusu üzerine değerlendirerek, “Şimdi insanlar diyor ki tribünlerde neden aileler yok. Yani ailemizin orada olma şansı yok çünkü en son ortaya çıkan görüntüleri izledim ve ben bile çocuğumu o görüntüyü gördüğüm için maça göndermem. İnsanlar maça gelirken sevgisini ve saygısını getirmeden maça geliyor. Maça gelen taraftarlarımızın öncelikle saygı ve sevgiyi kendisiyle birlikte getirmesi gerekiyor” dedi.
Transfer çalışmalarına da değinen Uygun, “Aramızdaki arkadaşlara çok teklif gelen birkaç arkadaşımız var. Bu arkadaşlarımız Karcemarskars, Serdar Kurtuluş, Turgut Doğan Şahin ve Cenk Tosun. Dolayısıyla bu 4 oyuncumuzun gitmesi veya kalmaları sonucunda transferlere karar vereceğiz. Yeni sezondaki kadromuzu ekonomik olarak geçen sene kullanılan paranın yarısına kadar bir bütçeyle kuracağız. Ve ondan sonra yolumuza devam edeceğiz” dedi.
Yapılan basın açıklamasının ardından akşam saatlerinde Celal Doğan Tesisleri’nde toplanan futbolcular Karabükspor maçı hazırlıklarını sürdürdü. Teknik direktör uygun ve yardımcılarının koordinesinde futbolcular antrenmana açma germe egzersizleri ile başladı. Futbolcular antrenmanı 5’e 2 pas çalışması ve çift kale maçla tamamladı.